Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Jak nauczyć konia sztuczek??

105 odpowiedzi w tym temacie

żółte buty

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • Miejsce zamieszkaniaZach-pom
Hej.
Chciałbym nauczyć mojego konia kilku sztuczek typu ukłon, kladzenie sie itp. Czy ktoś może wie jak?? A moe ktos juy naucyz tego swojego kopytnego?? Jaak tak to pprosze powiedzcie jak!
time to do or die!

Obiś

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5426 postów
ukłony to myślę,że najlepiej za pomocą smakołyka :D , ale może się myle, bo mój koń to trochę łakomczuch i może nie każdy koń smakołykiem da się namówić :sad:
Żyj tak, aby nie żałować żadnego dnia,żadnej godziny,minuty,sekundy...
Podejmuj decyzje dobre dla siebie i nie przejmuj się, gdy nazwą Cię egoistą...

I pamiętaj, tylko wariaci są coś warci...

żółte buty

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 846 postów
Obiś, mój konik, za smakołyka zrobi wszystko! pod siodlem nie chciał jednym kopytkiem w kałuże chlapnac a na padoku jak dostala jednego cukierka to chodzila za mna po najwiekszej kaluzy na padoku... haha
time to do or die!

Obiś

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5426 postów
to może spróbuj tak :D , skoro tak reaguje, to myślę,że po kilku razach jak będzie wiedziałą,że dostanie smakołyka to i bez będzie robić, potem można dać smakołyk za to że sie ukłoni,a nie jako coś za czym sie kłania :sad:

floren

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 674 postów
  • Miejsce zamieszkanialbn
tia, ze swoim tez próbowalam... ale na smakołyki reaguje tak, że gdy je widzi [przy nauce uklonu] i nie moze dostac [bo oczywiscie schylic sie troche sznowny pan nie ma zamiaru] to strzela focha, odwraca się by raz kopnąć i koniec zabawy, idzie obrazony w swoją strone...

eeh xD
Mój świat powiadam jest chory, władają nim potwory!!

Obiś

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5426 postów
floren, widać Twój konio woli strzelić focha i liczyć,że i tak coś dostanie :D ,ale Amazonka950, może tego spróbować, może z jej koniem wyjdzie :sad:

floren

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 674 postów
  • Miejsce zamieszkanialbn
nie, on nie liczy ze wtedy cos dostanie
jak strzela focha to mam konia na caly dzien z glowy... nawet nie raczy spojrzec na mnie, totalnie olewa...
bo i tak zawsze w jego mniemaniu jest "to ja mam racje!"

no ale coz, jaki wlasciciel taki kon xD
Mój świat powiadam jest chory, władają nim potwory!!

Obiś

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5426 postów
floren, acha :D , a w tym,że jaki właściciel taki koń , to coś jest :sad:

tyska-konik

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3667 postów
Mój ptrafi dawać "cześć", prosić ( podnosi nogę wysooko :sad: ) i kłaniać się, a teraz jesteśmy na dobrej drodze do nauki kładzenia się. Wszystko oczywiście za pomocą... smakołyków! :D
Dołączona grafika Piszę poprawnie po polsku.

Mój kanał na YouTube.com ;) Zapraszam :) :
http://www.youtube.com/user/tyskakonik

Vesna

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • Miejsce zamieszkaniaK-ce
hehehe.... niektóre konie za smakołyki zrobią wszystko.:sad:
A niektóre są na to za sprytne. Pewien młodzik, przykładowo, za cholerę nie chciał brać wędzidła do pyska. Powoli, powoli w końcu przestawał się bronić i w pewnym momencie wpadłam na to, że może kawałek jabłka umiliłby mu tę czynność..... a tu się okazuje, że nic z tego! Koń zwietrzył podstęp, wędzidła z jabłkiem nie wziął, ba, maglował pysiem, żeby samo jabłko jakoś "wyodrębnić".... :D
Gdyby koń o swej sile wiedział....

madziadur

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7159 postów
  • Miejsce zamieszkaniaRybnik
A ja nie chciałabym z konia robić cyrkowca... Koń to koń, nie clown :sad: Rozumiem sztuczki, sztuczkami, ale ja akurat nie jestem zwolenniczką tego :D
Trzeba wciąż w górę iść, choć męczy nas życie... a jeśli przyjdzie paść, to paść dopiero na szczycie!

żółte buty

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 846 postów
madziadur, Wiedziałam, że wkońcu ktos tak napisze ;p hehe
Ja próbowałam juz z moim kunikiem tego ukłony za skamołykiem i tak sredno to wychodzi ale juz prawie prawie;p dzisiaj ide dlaej spróbowac ale tez nie za długo zeby nie znudzilo jej sie to;p
time to do or die!

Obiś

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5426 postów
madziadur, ja myśle,że jak ktos zrobi to z UMIAREM, to nie ma w tym nic złego, chociaż w sumie potrzebne też to z pewnością nie jest...

gacek :)

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1589 postów
  • Miejsce zamieszkaniaz ziemi obiecanej
ja o sztuczkach moge zapomniec bo koje kobylisko to ewentualnie weźmie smakolyk jak ja poprosze ale zeby cos za niego robic to stanowczo nieeeeeeeee :D :sad: :D
Być zwyciężonym
i nie ulec
to zwycięstwo
zwyciężyć
i usiąść na laurach
to klęska

madziadur

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7159 postów
  • Miejsce zamieszkaniaRybnik

Amazonka950 napisał:

madziadur, Wiedziałam, że wkońcu ktos tak napisze ;p hehe
nie o to chodzi :D Każdy robi to, co uważa za słuszne :sad: I nie mówię, że ktoś kto uczy konia sztuczek jest beee :D
Trzeba wciąż w górę iść, choć męczy nas życie... a jeśli przyjdzie paść, to paść dopiero na szczycie!

Kayka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 639 postów
A ja ostatnio zrezygnowałam ze sztuczek ze smakołykami, bo uznałam, że jest to ewidentne oszukiwanie siebie, bo koń robi coś (nie zawsze robi) dla cukierka i właściciela ma głęboko, a powinien chyba robic dlatego, że umie, chce i szanuje prośby pana :D

Pumcia

Maniusia

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5772 postów
  • Miejsce zamieszkaniaZz Zz Zz ...

Kayka napisał:

powinien chyba robic dlatego, że umie, chce i szanuje prośby pana :D

Tak to tylko w erze to raz a dwa nie mów,proszę "pana" bo to nie pies
M.

Kayka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 639 postów
Przepraszam, za "pana", właściciel, przyjaciel, partner w pracy, ok?
No ale wg mnie to nie tylko w erze.

Pumcia

Maniusia

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5772 postów
  • Miejsce zamieszkaniaZz Zz Zz ...
Nie pewnie że nie ale sztuczki są do niczego nie potrzebne a jak już wymagamy jakiś cudów od konia to czemu za trud by mu nie dać czegoś w zamian.
właściciel,przyjaciel partner może być i jeździec jest ok :D
M.

Vesna

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • Miejsce zamieszkaniaK-ce
Nie no, nie przesadzajmy. Są sztuczki i sztuczki. Konie do pokazów kaskaderskich i do filmów są nauczone stawania dęba na komendę, kładzenia się na komendę, pozwalają w takiej pozycji na sobie leżeć, siedzieć, stać i tutaj jest zwykle dość duża więź pomiędzy szkolącym a koniem. Nie znam kulisów takiego szkolenia, ale sądzę, że siłą i batem nie zmuszą konia by pewnie przeskakiwał przez płonące obręcze czy pozwalał, leżąc, by jakiś człowiek na nim stał.
Z resztą, ten smakołyk to nic innego jak...pochwała a pochwały mogą być różne, od łagodnego głosu, pogłaskania, podarowania koniowi odpoczynku aż w końcu po smakołyki.
Mojego nie nagradzam smakołykami bo uważam, że spokojnie starczy mu nagroda w formie pogłaskania i dania świętego spokoju.:D Z resztą cwaniak się błyskawicznie nauczył przeszukiwać ręce bo mi się zdarzyło go karmić z ręki czymś dobrym a żebraka wychować nie zamierzam.:sad:
Gdyby koń o swej sile wiedział....

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych