Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Pokazy na Torwarze

45 odpowiedzi w tym temacie

cavalier

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 636 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWarszawa
Wybiera się ktoś w następny weekend na Torwar popatrzeć na pokazy konne?
Obok człowieka koń jest najszlachetniejszą istotą na ziemi.

Carenzo

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • Miejsce zamieszkaniaSzczecin
cavalier, ja się wybieram, na wszystkie dni ;-) i mam nadzieję, że pokazy będą super :D

Dołączona grafika

cavalier

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 636 postów
O matko, aż na wszystkie dni??
Ja się chyba tylko w piątek wybiorę.

Carenzo

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1713 postów
tak, skoro mam zakwaterowanie za darmo to wiesz ;-)

Dołączona grafika

Kirke

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów
  • Miejsce zamieszkaniaGarwolin
Witam. A czy ktoś się orientuję którego dokładnie dnia będą pokazy kaskaderskie?? Czy może codziennie będzie coś? Bo jak dla mnie to ten plan jest mało precyzyjny.

Carenzo

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1713 postów
Kirke, w piatek nie będzie kaskaderów na pewno. Wydaje mi się że będą w sobote.

Dołączona grafika

cavalier

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 636 postów

Carenzo napisał:

Kirke, w piatek nie będzie kaskaderów na pewno. Wydaje mi się że będą w sobote.
z tego co ja wiem to będą i w piątek i w sobotę

Piątek
19:30 – 21:00
Świetliste konie, targ jemeński, woltyżerka, fryzy, kuce, kaskaderzy, pokaz laserów, paso doble, powozy, parada finałowa.

Sobota
13:00
Kuce, rowery
15:00
Konkurs gwiazd
19:10 – 20:30
Praktycznie to samo co w piątek wieczorem

Niedziela
13:00
Andaluzy, araby i jakaś niespodzianka

A skąd masz informacje, że ich nie będzie?????

Carenzo

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1713 postów
cavalier, czytałam w wywiadzie i nie byli wymienieni, ale moze że błąd.

Dołączona grafika

cavalier

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 636 postów

Carenzo napisał:

cavalier, czytałam w wywiadzie i nie byli wymienieni, ale moze że błąd.
Kaskaderzy będą i w piątek i w sobotę :P

Ratti

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 31 postów
coś tu się nie pokrywa... http://worldcup.equi...pl/?page_id=137

cavalier

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 636 postów

Ratti napisał:

coś tu się nie pokrywa... http://worldcup.equi...pl/?page_id=137
możesz rozwiną myśl?

karolla1

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 27 postów
  • Miejsce zamieszkaniawarszawa
czy ktoś wie kiedy (i czy w ogóle będą ) pokazy Karoliny Wajdy?

Ratti

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 31 postów
Wersja Twoja: 13:00 Kuce, rowery; 19:10 – 20:30 Pokazy
Wersja ze strony: 12.30 Pokazy jeździeckie; 13.00 Ujeżdżenie, konkurs nr 2 Grand Prix FREE STYLE – Finał; 19.00 Gala jeździecka

Cóż, teraz jak na to patrzę, to widzę, że raczej małe są różnice, a w praktyce i tak zawsze są jakieś poślizgi.

http://worldcup.equi...pl/?page_id=174 K. Wajda- poz.4.

[Jak było: kuce=pokazy, na rowerach gwiazdy jeździły, gala=pokazy (nie buło kuców, a co po kaskaderach nie wiem, bo wyszłam; rowerów- tych profesjonalnych- nie było w godz. 10.15-20-15)]

cavalier

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 636 postów
No i jak Wasze wrażenia po występach na Torwarze ???

Carenzo

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1713 postów
Mi sie podobali kaskaderzy na rowerach, woltyżerka pana Adama, kaskaderzy na arabach i pokaz koni iberyjskich :razz: lasery też były świetne :oops:

Kaśka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 473 postów
Cavalier, a jak Twoje wrażenia po występach na Torwarze? :oops:
Veni Vidi Vici

cavalier

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 636 postów

Kaśka napisał:

Cavalier, a jak Twoje wrażenia po występach na Torwarze? :oops:

No wiesz co…, nie wypada tak pytaniem na pytanie odpowiadać.
Wierząc, że moja wypowiedź zachęci innych do podzielenia się wrażeniami odpowiem na Twoje pytanie.
Na Torwarze byłem tylko w piątek a zatem moja wypowiedź dotyczyc będzie wyłącznie tego dnia.
Uczucia mam mieszane. W pewnym sensie jestem zadowolony z tego co zobaczyłem ale z drugiej strony pozostał jakis niedosyt.
Piątkowa część artystyczna zaczęła się od przejazdu koni – choinek. Takie kopytniki obwieszone świecidełkami i biegające w kółko po placu. Muzyka była fajna.
Potem wybiegły jakies dziewczynki poprzebierane za arabki i robiły coś na styl tańców w tamtejszym klimacie. Wyjechał tez ktos z Deski i zrobił z koniem ukłon.
Były fryzy z baletnicą w powietrzu, kolesie na rowerach, woltyżerka, pokaz Deski z ogniem, jakieś powozy, potem coś w stylu flamenco, lasery i do domciu.
Po kolei:
Konie-choinki tak jak napisałem wczesniej: muzyka była fajna
Jeśli chodzi o pokazy grupy Cabriola to tutaj własnie pojawiają się mieszane uczucia. Po pierwsze szkoda że nie było tytułowej cabrioli, w końcu to pierwsza w Polsce. Pozostałe części pokazów były, mam wrażenie, nieskończone. Tzn fajnie że zrobili coś nowego, innego i że poszli w kierunku czegoś czego u nas do tej pory nie było i zdecydowanie brakowało ale jak wcześnie pisałem pozostał jakiś niedosyt. Pomysł był, warunki były a jednak skonczyło się zanim się jeszcze zaczęło. Przejazd z pochodniami trwał minutę i nic z niego ciekawego nie wyniknęło, po prostu rundka z pochodnią, potem karuzela z mini pomyłkami i potem już tylko kręcenie się w kółko pod „powietrzną baletnicą”. Swoją drogą wielkie brawa dla niej bo była naprawdę niezła.
To samo ze stylem flamenco. Zwykła plątanina zakończona nieposłuszeństwem konia.
Przez cały czas czułem się jakby zaczynało się coś fajnego jednak to coś natychmiast się kończyło.
To było takie wypracowanie z samym wstępem jednak bez rozwinięcia i zakończenia.
Dostaliśmy pokaz w stylu degustacji wina: można było powąchać i zamoczyć dzioba ale napić już nam się nie dali.
Myślę, że gdyby np. przejazd na fryzach z pochodniami przeciągnąć to kilkuminutowej karuzeli z fajnymi elementami byłoby 100 razy lepiej, ale to moje prywatne zdanie.
No i były braki ujeżdżeniowe.
Cieszy jednak ze można było popatrzeć na inny rodzaj pokazu niż zwykle i brawa za to.
W ramach woltyżerki wileki ukłon dla małych dziewczynek, które już w tym wieku raczkują po grzbiecie konia. Szczere brawa.
Ten Pan przebrany za więźnia mógł pokazac coś więcej biorąc pod uwage ilość wymienionych tytułów które zdobył. Tzn. elementy były ok. i sprawny to on na pewno jest, nie wiem tylko czemu robił to w stepie. Myslę, ze gdyby to samo powtórzył w galopie (nie za bardzo skróconym) to byłoby ciekawiej.
O laserach i bryczkach pisał nie będę, kolecie na rowerach śmigali całkiem nieźle –brawo.
Na deser zostawiłem sobie pokaz DESKI. Czemu na deser? Bo deser zawsze jest najlepszy.
I oni tez byli najlepsi. Prawdziwe i wielkie brawa dla grupy która wreszcie jako pierwsza zrobiła pokaz wart oklasków. Szacunek dla Was.
Widać było jak wiele pracy, kasy, zaangażowania i serca musieliście włożyć w przygotowania aby pokaz wyszedł tak a nie inaczej. Stroje, konie, muzyka, efekty, pirotechnika, poziom, umiejętności, zgranie…… duzo by wymieniać ale wszystko było na 10 z plusem w skali od 1 do 10
Mam nadzieję, ze na następny pokaz zamienicie wnetrze bramki na szkło.
Jeszcze raz SZACUN.
To tyle ode mnie. Czekam na Wasze opinie i zapraszam do rozmowy.

Carenzo

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1713 postów
cavalier, mi się jeszcze u fryzów nie podobało to "niedoświetlenie" jednego z nich. W sobote ten drugi również był oświrtlony cały, ale przód mu zanikał.

Dołączona grafika

Ratti

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 31 postów
Specjalnie czekałam na "Koń i ogień", wywalczyłam u ćwiczeniowca, żebyśmy zostali na ten pokaz, ale mnie rozczarowali... Myślałam, że mnie czymś zaskoczą.

karolla1

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 27 postów
  • Miejsce zamieszkaniawarszawa
Pan przebrany za więźnia (Chyba Adam Sulowski), dlatego wykonywał wszystkie elementyw stepie bo koń w piątek miał kolkę i takie zalecenia weta.

A co sądzicie o pokazie Karoliny Wajdy i wyjściu (jako oddzielny pokaz) Andrzeja Sitka?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych