Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Pokazy na Torwarze

45 odpowiedzi w tym temacie

Kaśka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 473 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWarszawa

cavalier napisał:

No wiesz co…, nie wypada tak pytaniem na pytanie odpowiadać.
Może i nie wypada, ale ja byłam tylko w niedzielę i chciałam się dowiedzieć jak było w pozostałe dni :oops:
Veni Vidi Vici

Carenzo

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • Miejsce zamieszkaniaSzczecin
karolla1, no w sumie może i racja, w inne dni już kłusował i galopował :oops:

Dołączona grafika

cavalier

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 636 postów

karolla1 napisał:

i wyjściu (jako oddzielny pokaz) Andrzeja Sitka?
a kiedy był Sitek i co robił?

Kaśka napisał:

Może i nie wypada, ale ja byłam tylko w niedzielę i chciałam się dowiedzieć jak było w pozostałe dni :oops:
a jak było w niedzielę?
Obok człowieka koń jest najszlachetniejszą istotą na ziemi.

cavalier

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 636 postów

Ratti napisał:

Specjalnie czekałam na "Koń i ogień", wywalczyłam u ćwiczeniowca, żebyśmy zostali na ten pokaz, ale mnie rozczarowali... Myślałam, że mnie czymś zaskoczą.
a czym konkretnie mieli Cię zaskoczyć?

Kaśka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 473 postów

cavalier napisał:

a jak było w niedzielę?
Ja, z uwagi na oczywisty brak obiektywizmu w tej kwestii, pozwolę sobie zacytować zdanie osoby oglądającej ten pokaz na żywo przez stronę Świata Koni:
"22.03.2009 - 13:18 Maria
Pokaz koni Liberyjskich na całkiem niezłym poziomie a pokaz Sitka to identyczny z Pigeon. To dobrze że w końcu ktos pomyślał nad jakością i tematyką pokazów na Torwarze."
:razz: I ani słowa od siebie :oops:
Veni Vidi Vici

cavalier

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 636 postów

Kaśka napisał:

cavalier napisał:

a jak było w niedzielę?
Ja, z uwagi na oczywisty brak obiektywizmu w tej kwestii, pozwolę sobie zacytować zdanie osoby oglądającej ten pokaz na żywo przez stronę Świata Koni:
"22.03.2009 - 13:18 Maria
Pokaz koni Liberyjskich na całkiem niezłym poziomie a pokaz Sitka to identyczny z Pigeon. To dobrze że w końcu ktos pomyślał nad jakością i tematyką pokazów na Torwarze."
:razz: I ani słowa od siebie :oops:
Hmmm..., szkoda że nie masz własnego zdania
a te coś tam z Pigeon, mozesz przetłumaczyć na język polski bo nie łapie

Kaśka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 473 postów
Cavalier, nie chodzi o to, że nie mam własnego zdania :lol: Chodzi o to, że ponieważ współpracuję w pewnym stopniu z Andrzejem, moja ocena nie będzie obiektywna :grin: Chcesz wysłuchać samych "ochów" i "achów" autopromocyjnych? :oops: To nie ode mnie... :razz:

cavalier napisał:

a te coś tam z Pigeon, mozesz przetłumaczyć na język polski bo nie łapie
Sama szukam w google o co chodzi :roll: Ja przekopiowałam komentarz osoby oglądającej ten pokaz na żywo na stronie Świata Koni :razz: Myślę, że autorka mogłaby nam wiele wyjaśnić, gdyby tylko zaglądała na to forum :)
Veni Vidi Vici

Carenzo

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • Miejsce zamieszkaniaSzczecin
cavalier, Kaśka, był sobie pan z wałachem andaluzyjskim, puścił go luzem i biegali po Torwarze, ten się do niego zbliżał koń dębował, później go położył, usiadł na nim, przeturlał i biegali sobie dalej :oops:

Dołączona grafika

Ratti

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 31 postów

cavalier napisał:

a czym konkretnie mieli Cię zaskoczyć?
Gdybym wiedziała, nie było by to zaskoczeniem. Może za dużo oczekiwałam. Ale przyzwyczaiłam się do faktu, że konie nie boją się ognia, a ludzie lubią nim "pluć" lub machać... (i coś im zgasło...) Myślałam, że może urozmaicą go jakimś klękaniem, czy czymś takim. W sumie urozmaicili- była ściana. Szkoda, że nie było ściany ognia. Albo innych elementów z ogniem. Pokaz ogólnie się podobał, ale nie zapierał tchu w piersiach. Może to dlatego, że raczkuję w tej tematyce i brakuje mi odniesienia. Tak czy inaczej- niedosyt pozostał.

tomekgronek

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów
No więc ściana ognia nie była by problemem gdyby nie to,że nie wolno było nic na podłożu palić a gasnące pochodnie - no cóż obsługa p-poż nie zezwoliła na używanie jakiejkolwiek z naszych "mikstur" do palenia :twisted: W planie było też palenie człowieka na koniu , ale też nie pozwolili :D .
cavalier - dzięki za pozytywną opinię. Fakt troche roboty i kasy poszło ale warto było

tomekgronek

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów
aha no i ściana szkła do zrobienia ylko szkło cukrowe drogie :twisted:

Ratti

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 31 postów
Więc rozumiem, że zażalenia mam kierować do organizatorów. Znając powód okrojonego pokazu... lepiej o nim myślę :twisted:

Kaśka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 473 postów

Carenzo napisał:

cavalier, Kaśka, był sobie pan z wałachem andaluzyjskim, puścił go luzem i biegali po Torwarze, ten się do niego zbliżał koń dębował, później go położył, usiadł na nim, przeturlał i biegali sobie dalej
To ja się teraz odniosę do powyższej wypowiedzi :D
Czy Carenzo zwróciła uwagę na to, że koń był puszczony luzem, a mimo to skupiony na człowieku, pomimo warunków pracy, w których nie trenuje na codzień. Mam na myśli halę pełną publiczności, światła przyciemnione + światła punktowe, etc? :D Czy Carenzo zwróciła uwagę, że pomimo tych warunków koń wspinał się na człowieka i wspięcia te były bardzo blisko człowieka, co świadczy o ogromnym wzajemnym zaufaniu konia i człowieka i niezliczonych godzinach treningów? Czy Carenzo zwróciła uwagę na to, że koń był puszczony luzem, bez wypinaczy, bez ogrodzenia (tu odnoszę się do pokazu cyrku Zalewski sprzed chyba 2 lat, w którym Cavalier wytknął - co by było, gdyby konie były bez wypinaczy i nie były na małym ogrodzonym ringu otoczone przez ludzi pilnujących, żeby ni epouciekały - czy nadal by się wspinały i robiły co się im każe? pamiętacie?). Czy Carenzo zwróciła uwagę na to, że koń w takich warunkach biegł dokłądnie tam, gdzie chciał człowiek, położył się i pozwolił na przerzucenie się na drugi bok bez żadnego sprzeciwu, przemocy, był "wyluzowany"? :D
Na codzień ten koń w takich warunkach nie pracuje, a mimo to, zrobił to, o co się go prosiło bez żadnych zastrzeżeń :twisted:
Veni Vidi Vici

tomekgronek

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów

Ratti napisał:

Więc rozumiem, że zażalenia mam kierować do organizatorów. Znając powód okrojonego pokazu... lepiej o nim myślę :D

nie tyle organizatorów co przepisów przeciw pożarowych

tak się pali na naszych specyfikach i bez wpierniczania się p-pożów :twisted:

I nie kłócić się dziewczyny !!!!!!!!!!

Kaśka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 473 postów
Tomek, przecież znasz mnie i wiesz, że jestem baaaaardzo spokojnym człowiekiem i kłócić się nie lubię :twisted: I nie kłócę się, tylko staram się pokazać drugą stronę tej pracy, że nie jest to wszystko takie proste i banalne, jakby się na pierwszy rzut oka wydawało :D
A filmy podlinkowane baaardzo ogniste :D
Veni Vidi Vici

tomekgronek

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów
wiadomo jednemu się podoba bardziej a jednemu mniej. Ważne jest pierwsze wrażenie. Mam nadzieję że następnym razem bardziej zaskoczymy publikę :twisted: Znam Sitka od tej strony i wiem co potrafi Pikador. Troche się widocznie zdenerwował ale ważne że Andrzej z tego wybrnął bo jak mniemam miało być sztuczne oddychanie. :D
Mamy w planach kilka nowych niespodzianek, ale to zobaczycie na pokazach .....

Pozdrawiam od całego składu D.S.K

cavalier

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 636 postów

Kaśka napisał:

Sama szukam w google o co chodzi :P Ja przekopiowałam komentarz osoby oglądającej ten pokaz na żywo na stronie Świata Koni :) Myślę, że autorka mogłaby nam wiele wyjaśnić, gdyby tylko zaglądała na to forum :)

Carenzo napisał:

cavalier, Kaśka, był sobie pan z wałachem andaluzyjskim, puścił go luzem i biegali po Torwarze, ten się do niego zbliżał koń dębował, później go położył, usiadł na nim, przeturlał i biegali sobie dalej :)
Chyba zaczynam łapać. Nie chcę tutaj wychodzić przed orkiestrę i pisac co autor miał na mysli ale biorąc pod uwage podobieństwo nazw i opis Carenzo śmiem twierdzić że mogło chodzić o Pignona.
Jesli tak to proponuje autorce komentarza ugryźć się w język przy nastepnej tego typu wypowiedzi i nie bredzić bo stwierdzenie "pokaz (...) identyczny z Pigeon" (w domyślę Pignon) stawia poprzeczkę tak wysoko że bez względu na posłuszeństwo Picadora względem Andrzeja porównywanie tych dwóch artystów i ich pokazów jest zwykłą (cenzura) czymś, delikatnie ujmując niesmacznym.
Oczywiście brawa dla Andrzeja, ze wprowadził coś nowego (przynajmniej u nas) i jeśli mu to na dodatek wyszło (mam nadzieję, że lepiej niż w Modlinie) to szczere gratulacje.
Osobiście pokazu nie widziałem więc nie wypowiadam się, mam tylko nadzieję, że pokazał ciut więcej niż napisała Carenzo.

Ratti napisał:

Może to dlatego, że raczkuję w tej tematyce i brakuje mi odniesienia.
Myslę, że może nie chodzic o brak odniesienia co o brak wiedzy w zakresie przygotowania koni do tego typu pokazu.
A pokaz Deski był przygotowany (moim zdaniem) na bardzo wysokim poziomie i wszystko zapięte było na ostatni guzik. Jak dla mnie nie brakowało niczego. No może poza dżygitówka ale mnie osobiście tego jest zawsze mało więc prosze o wyrozumiałość :twisted:

tomekgronek napisał:

cavalier - dzięki za pozytywną opinię. Fakt troche roboty i kasy poszło ale warto było
Na pewno było warto. A za opinię nie musicie mi dziękować, podziękujcie sobie wzajemnie i Waszym koniom bo tylko Wy sami zapracowaliście sobie na taką a nie inną opinię. Ja jedynie cieszę się że wreszcie mogłem wystawić komuś wysoka notę bo generalnie jestem cholernie wybredny i wymagający. Kto jest na forum od dłuższego czasu ten wie że prawie wszystkie wcześniejsze pokazy jakie widziałem spuszczałem z wodą. Po prostu nie lubię szmiry i kiedy tylko mam ku temu okazję to wytykam tandetę. tym razem jednak jest inaczej: wielkie brawa i szacun dla Was. :)

Cytat

aha no i ściana szkła do zrobienia ylko szkło cukrowe drogie :)
wszystko przed Wami :D

Kaśka napisał:

Czy Carenzo zwróciła uwagę na to, że koń był puszczony luzem, a mimo to skupiony na człowieku, pomimo warunków pracy, w których nie trenuje na codzień. Mam na myśli halę pełną publiczności, światła przyciemnione + światła punktowe, etc? ;) Czy Carenzo zwróciła uwagę, że pomimo tych warunków koń wspinał się na człowieka i wspięcia te były bardzo blisko człowieka, co świadczy o ogromnym wzajemnym zaufaniu konia i człowieka i niezliczonych godzinach treningów? Czy Carenzo zwróciła uwagę na to, że koń był puszczony luzem, bez wypinaczy, bez ogrodzenia (tu odnoszę się do pokazu cyrku Zalewski sprzed chyba 2 lat, w którym Cavalier wytknął - co by było, gdyby konie były bez wypinaczy i nie były na małym ogrodzonym ringu otoczone przez ludzi pilnujących, żeby ni epouciekały - czy nadal by się wspinały i robiły co się im każe? pamiętacie?). Czy Carenzo zwróciła uwagę na to, że koń w takich warunkach biegł dokłądnie tam, gdzie chciał człowiek, położył się i pozwolił na przerzucenie się na drugi bok bez żadnego sprzeciwu, przemocy, był "wyluzowany"? :D
Na codzień ten koń w takich warunkach nie pracuje, a mimo to, zrobił to, o co się go prosiło bez żadnych zastrzeżeń :D
Bronisz tego Andrzeja :D :D
Szkoda, że nie widziałem pokazu bo mógłbym napisac cos więcej od siebie :D

P.S.
Tomku, witamy na forum :cool:

tomekgronek

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów
A witam witam. Z regóły nie rozpisuje się na forach bo te kończą się przeważnie bezsensownymi kłutniami dziewczynek które "kochają koniki" (bez wrzutów dla tu obecnych, mówie innych tematach) Cavalier mógłbyś napisać na prv. kim jesteś bo całe D.S.K. od dłuższego czasu zastanawia się kim jesteś..... :twisted:
Nie ma rzeczy niemożliwych.

cavalier

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 636 postów

tomekgronek napisał:

te kończą się przeważnie bezsensownymi kłutniami dziewczynek które "kochają koniki"
to fakt, ale tutaj na szczęście jestem moderatorem więc tego typu wojenki moge od razu wycinać

tomekgronek napisał:

Cavalier mógłbyś napisać na prv. kim jesteś bo całe D.S.K. od dłuższego czasu zastanawia się kim jesteś..... :twisted:
Mogłbym. A skąd to zainteresowanie moją osobą i to od dłuższego czasu?

Kaśka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 473 postów

cavalier napisał:

Bronisz tego Andrzeja
Nie tyle bronię (nie wydaje mi się, żebym musiała), ile zwracam uwagę też na inne rzeczy :D M.in. na to, że Andrzej zrobił na Torwarze to, czego oczekiwałeś po cyrku Zalewski w innym wątku :D Pamiętasz? :twisted:
Veni Vidi Vici

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych