Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

brązowa odznaka w powożeniu

37 odpowiedzi w tym temacie

Natalia D.

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 452 postów
W okolicy Jeleniej Góry będzie organizowany kurs i egzamin na brązowa odznakę w powożeniu. Jeśli jest ktoś chętny, proszę o kontakt w celu uzyskania informacji na gadu 6452058, misiek.j@xl.wp.pl lub aganatalia@wp.pl .

edzia 69

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 10033 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWyspa Wolin
wydrukowałam pytania na brązową i stropiłam się nad pytaniem 35.
poniżej cytat
"Opisz różnice w wykonywaniu zakrętu w lewo i w prawo.

Zakret w prawo powinnismy wykonywac w stepie, pamietajac o skróceniu lejców (skraca sie odległosc
miedzy reka, a pyskami koni). Skret w lewo moemy wykonywac w kłusie pamietajac, o lekkim
wydłueniu lejców (zwieksza sie odległosc miedzy reka a pyskami koni)."

odpowiedź wydała mi się dziwna. Zakręt w prawo tylko w stępie, a w lewo można kłusem?
W programach są zakręty i w lewo i w prawo i to kłusem.Czy ktoś wie o co tu chodzi?

konik123

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów
głupie są te pytania no ale cóż :roll: chodzi tu o młode konie że zakręt w prawo wykonuje im się trudniej przez co powinniśmy zaczynać od stępa, natomiast zakręt www lewo przychodzi im łatwiej iii można go wykonywać w kłusie :cool: wiem że to po...... (bardzo głupie) no ale życie ;)

gacek :)

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1589 postów
  • Miejsce zamieszkaniaz ziemi obiecanej
a czemu jeden jest latwiejszy od drugiego ??
Być zwyciężonym
i nie ulec
to zwycięstwo
zwyciężyć
i usiąść na laurach
to klęska

konik123

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów
a dlaczego zazwyczaj zaczyna się lążowanie konia na lewo a nie na prawo ? ;)

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1589 postów
ja tak zaczynam bo zawsze porwadze z lewej :cool: jak kazdy ale zaraz jest tez w prawo nie rozgraniczam tego :roll: a jak kon jest mankutem ?? to mu lepiej w prawo ;)
Być zwyciężonym
i nie ulec
to zwycięstwo
zwyciężyć
i usiąść na laurach
to klęska

edzia 69

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 10033 postów
konik123, dzięki wielkie.
wynika z tego,że pytanie zostało postawione beznadziejnie.
Kurcze gapiłam się w to pytanie jak szpak w kalendarz i nijak sensu znaleźć nie mogłam. teraz wszystko jasne!!

Natalia D.

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 452 postów
Edziu, jest istotna różnica między zakrętem w lewo i zakrętem w prawo. Wykonując zakręt w prawo, łuk, jaki wykonuje koń razem z bryczką, jest ostrzejszy niż w lewo. Zakręt w lewo jest dużo łagodniejszy niż w prawo i dlatego można go wykonywac w kłusie, gdy zakręty w lewo powinno się wykonywac tylko w stępie.

Alexandra M.

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 414 postów
  • Miejsce zamieszkaniaz Centralny Polski
Hmm... to czemu mnie tego nikt nie nauczył podczas treningów powożeniowych? A ja (nie)mądra i (nie)świadoma dręczyłam kobyłę woltami w kłusie w obie strony!

edzia 69

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 10033 postów
Natalia D.,
wyjaśnienie konika123, wydało mi się logiczne, Twoje niestety nie. Zaprzęgiem poruszam się nie od wczoraj i nie od dziś. Proszę mi wytłumaczyć dlaczego łuk w prawo jest inny niż łuk w lewo.

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1589 postów
ja juz wogole nie czaje ;)

Cytat

Wykonując zakręt w prawo, łuk, jaki wykonuje koń razem z bryczką, jest ostrzejszy niż w lewo.
ale czemu ??
Być zwyciężonym
i nie ulec
to zwycięstwo
zwyciężyć
i usiąść na laurach
to klęska

edzia 69

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 10033 postów
[quote name="gacek

konik123

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów
słuchajcie, niektórych pytań nie można brać zbytnio do siebie ;) po prostu trzeba zrozumieć o co autorowi chodziło i swoimi słowami to przedstawić :roll: a że niektóre są głupie... a niektóre pozwalają zauważyć niektóre rzeczy to po prostu już tak jest :cool:

edzia 69

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 10033 postów
konik123, no tego nie da się wziać na poważnie,. bo jest bez sensu.jakbyś mi nie podpowiedział, zostałby mi się nauczyć na pamięć

Natalia D.

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 452 postów
A fachowiec mówił ci, że powożący zawsze siedzi po prawej stronie? I to względem niego zmienia się promień łuku?

edzia 69

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 10033 postów
Natalia D.,
siedzenie po prawej stronie nie wyjaśnia dlaczego zakręt w lewo kłusem, a w prawo stępem, na nieścisłość w pytaniu wskazują 2 koła z programów ujeżdżenia wykonywane w kłusie oraz to,że kegli to raczej stepem nikt nie jedzie.

konik123

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów
jeśli mamy być już tak precyzyjni to powożący siedzi po środku ;) no ale mniejsza z tym

konik123

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów
zresztą, na szczęście ja mam już to za sobą ;) a każdy niech robi jak uważa i myśli tak jak uważa to za słuszne :D

nuras1

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Miejsce zamieszkaniawielkopolska

konik123 napisał:

jeśli mamy być już tak precyzyjni to powożący siedzi po środku :D no ale mniejsza z tym
to przede wszystkim zależy od bryczki i nawyków powożącego ;) ale kiedyś to tylko po prawej się siedziało..

konik123

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów
cieszę się że dodałeś "kiedyś" ;)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych