Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Rajdowy niezbędnik ;)

261 odpowiedzi w tym temacie

Hamer

dziewczyna MacGyvera

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 6683 postów
  • Miejsce zamieszkaniaLublin
Ja wiem ,że przepisy regulują aspekty wagowe.... ale ten jeździec.....
https://www.facebook...&type=1
Dołączona grafika , ,Dołączona grafika
nobody 's perfect

iza90

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
To 13-latek :) Musiał pewnie się dociążać ze 20-30kg, żeby dobić do minimalnej wagi. Wygrał w tym roku już jeden rajd na 120km. To bodajże syn? znanego zawodnika rajdowego Ali Khalfan Al Jahouri, który na Vendavalu był 3. na MŚ w Euston Park w tym roku.

Aileris, zwycięski koń został wyhodowany we Francji, jego matką jest klacz polskiej hodowli. Szedł 60km we Francji, potem został sprzedany do UAE. Drugi koń został wyhodowany w Polsce przez Krzysztofa Grudziąża i sprzedany do Niemiec (http://www.endurancehorses.eu). W Niemczech chyba brał udział w wyścigach na torze.

rzepka, xo biorą udział w rajdach :) moim zdaniem to przyszłość rajdów, właśnie ze względu na połączenie koni wybitnie galopujących z końmi o dużej wytrzymałości w długotrwałym wysiłku. Zobaczymy :)
20 km to nie jest jeszcze endurance, mniej-więcej tyle koń rajdowy robi na treningu. Faktycznie można określić, że koń jest rajdowy czy nie jest dopiero od dystansów 80-90km. Rajdy to jest sport najbardziej "dla każdego", przygotowanie konia do WKKW, powożenia to ogromne koszty, ujeżdżenie na wyższym poziomie niż podwórkowy wymaga dobrze przygotowanego podłoża, skoki również wymagają kosztownej infrastruktury. Rajdy można jeździć "za stodołą", właściwie im bardziej wymagająca, mniej idealna trasa tym lepiej. Fakt, że ciężko jest uprawiać rajdy w mieście, wymagają chociaż trochę terenu (chociaż sporą część treningu można zrobić nie mając dostępu do terenów).
Międzynarodowe rajdy były organizowane przy okazji zawodów skokowych w Kuźni czy w Warce (nie pamiętam), z tego co słyszałam nie cieszyły się dużym zainteresowaniem publiczności.
W Polsce nie ma dużo dobrych arabów do rajdów, głównie przez przeważającą ilość hodowli "pokazowych". Koń rajdowy, ze względu na ogromne wymagania tego sportu co do eksterieru i psychiki konia, nie może być odpadem z hodowli pokazowej (prędzej z hodowli wyścigowej, byleby był zdrowy). Na świecie prym wiodą konie z linii arabów wyścigowych (Dormane, Tidjani), no i świetna rajdowa linia Persika.

arena

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3023 postów
a ja uważam, że właśnie prywatne hodowle mogą się tu świetnie sprawdzić i wykazać... z racji na materiał gen, który w wyniku selekcji miss piękności, zostały wyeliminowane/"wyremontowane" ze stadnin państwowych czyli ze względu na swoją mniejszą urodę lub inne cechy jak gabaryty, mniej efektowny ruch i budowa, które w rękach hodowców prywatnych mogą być rajdową przyszłością...

dziwię się ludziom, którzy bez uzasadnienia twierdzą, że w Polsce koni rajdowych nie ma, bo i na jakiej podstawie? Ile naszych koni zostało na tej arenie sportu zaprezentowane? komu dziś się chce klepać tyłek w siodle w upał, czy mróz po kilka godzin dziennie?
niestety endurance, to próba dzielności dla JEŹDŹCA i konia, nie tylko dla konia...

w sobotnim wyścigu i nie tylko w tym, na ponad 130 koni ukończyło zaledwie 50 w tym nasze "geny" i kochana Kamila... myślę, że raczej należałoby się zastanowić nad treningiem, chowem i żywieniem, a nie nad:

ktoś w internecie napisał, że trzeba iść w taką linię, a nie inną, ktoś inny się z tego śmieje, a jeszcze ktoś inny dopisze swoje trzy grosze, później się w głowie ludziom miesza i próbują coś kombinować w hodowli, bo fama poszłaaa, a tak naprawdę nie wsiądzie na konia i nie sprawdzi tego co ma...

XO tak jak już pisałam również mogą z powodzeniem wymiatać czystą krew, ale trzeba zacząć na nich jeździć... a większość jeźdźców uparła się na skoki i tak te xo, tylko crosy i skoki, a tak jak napisała wyżej Iza, niechby je pokazał ktoś w rajdach... ;)
...kiedy Go dosiadam... Jego nogi stają się moimi i możemy być wszędzie...
"Nie ten jest wielkim trenerem, kto sprawia, że jego koń posłusznie wykonuje polecenia. Wielkim trenerem jest ten, kto sprawia, że koń chce wykonywać polecenia"

rzepka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • Miejsce zamieszkaniaPodhale
Koleżanka kupiła czystego araba -wybrakowanego z hodowli, za psie pieniądze. Wadą jego był stromy zad, a nie pokazowy -płaski jak deska.
Szkoda, ze nie ma u nas tradycji robienia "towarzyskich rajdów" (tak, jak są towarzyskie skoki i towarzyskie powożenia). Taki konik mógłby się całkiem dobrze sprawdzić :)
I byłby sens trzymania "araba" w domu :mrgreen:

arena

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3023 postów
no coś ty rzepka, przecież są amatorskie tzw. towarzyskie rajdy... :shock:
"Nie ten jest wielkim trenerem, kto sprawia, że jego koń posłusznie wykonuje polecenia. Wielkim trenerem jest ten, kto sprawia, że koń chce wykonywać polecenia"

Magda Pawlowicz

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 976 postów
u nas nie ma rajdów w ogóle, ani towarzyskich ani żadnych innych, więc to chyba zależy GDZIE!
Dołączona grafika

Korys.

Korys.' totalna menda, ktora niczego nie wniosla na forum

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 4131 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWielkopolska
w moim regionie też nie ma :)

Magda Pawlowicz

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 976 postów
bo my to prawie ten sam rejon Korys, więc nic dziwnego, że u ciebie TEZ :mrgreen:
Rajdy wydają mi się w ogóle mocno "rejonowe", zresztą w western też tak jest, tak naprawdę.
Dołączona grafika

arena

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3023 postów
najbliżej macie chyba do KJ Champion w Ciosne pod łodzią, teraz Zakrzów iw Lewadzie organizują, zależy od klubu i warunków-dobre tereny to podstawa... ja też mam na najbliższe 120km.

A ty Magda znasz na pewno Alexa Jarmułę czy Roleskich ;) tam również organizują rajdy Jola Lubera się tym zajmuje... ale już nie w Zukowicach Starych, tylko ciut dalej...

Magda Pawlowicz

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 976 postów
znać oczywiście znam, ale to zasadniczo drugi koniec Polski :-)
PO prostu chciałam napisać, że rajdy są popularne nie wszędzie no i u nas akurat ich nie ma
szkoda bo trening rajdowy interesuje mnie na zasadzie "fizjologia treningu konia" i przygotowanie do ekstremalnego wysiłku
Dołączona grafika

arena

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3023 postów
myślałam, że może bywasz tam na zawodach w west, to i przy okazji mogłabyś jakiś rajd obskoczyć (za jednym zamachem)... ;)

a odnośnie treningu, to przecież sama możesz konikowi (o ile masz tereny) taki trening opracować, a później jedziesz na takie zawody aby sprawdzić swoją i konia pracę, efekty, postępy...

o treningu już było napisane (chyba wszystko) kilka str. wcześniej, a na pewno b. obszernie... dlatego tak jak ci pisałam wyżej, w moim woj. również nie ma takich zawodów i trzeba się niestety przemieszczać niekiedy b. daleko... :( mało tego w sumie tylko ja w swoim województwie jeździłam rajdy :neutral: choć arabów dostatek...

Magda Pawlowicz

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 976 postów
no ja raczej nie myślałam o tym, żeby startować, natomiast chętnie bym podpatrzyła taki trening "od podszewki" codzienny. Wiele aspektów treningu rajdowego bardzo mi sie podoba po prostu.
Dołączona grafika

arena

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3023 postów
hehe :) podpatrzenie... w rajdach, to raczej nie możliwe, z racji na przemieszczanie się, ale może kiedyś będziesz w moich str. to zapraszam (nawet ze swoim koniem)... wtedy wyruszymy razem na taki trening ;)

Magda Pawlowicz

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 976 postów
no, ja terenem nie gardzę:-)
i rajdy lubię ale takie turystyczne-lubię się włóczyć po prostu, najbardziej jak terenu nie znam, tak całkiem "na dziko" :-)
Dołączona grafika

arena

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3023 postów
w takim razie zapraszam na jakiś weekend majówkowy (jak tylko trawka podskoczy) i wyruszymy w nieznane na cały dzień :) szykuj konia... ;D

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
  • Miejsce zamieszkaniawarszawa
Germanio dostał licencję na kuce i małe konie ... był na pokazie 23.02.13 w Lesznie ... w stylu western ... haha
kryje , biega , nosi piwo i krawaty wiąże ....

drugi arab Farak obecnie w barwach niemieckich jest wychowankiem pana Grudziąża zajął drugie miejsce na 160 km ....
Farak (furiat x Fanaria by Cyprys) 2 place HH President Cup 2013 160km Abu Dhabi ....

Za Firo padła dzisiaj propozycja 25 tys euro od właścicielki Farak
za Wextrima 7 tys euro ...

wreszcie coś się ruszyło ... gdybym przytrzymał Germanio jeszcze miesiąc dzisiaj kosztowałby na poziomie 5-6 tys euro ...
arkady66

Hamer

dziewczyna MacGyvera

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 6683 postów
  • Miejsce zamieszkaniaLublin
No a straszyłes ,że w jednym kierunku pojedzie bo nikt nie kupuje hahaha
Dołączona grafika , ,Dołączona grafika
nobody 's perfect

arena

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3023 postów

Wyświetl postUżytkownik arkady66 dnia 23 luty 2013 - 19:47 napisał

Germanio dostał licencję na kuce i małe konie ... był na pokazie 23.02.13 w Lesznie ... w stylu western ... haha kryje , biega , nosi piwo i krawaty wiąże .... drugi arab Farak obecnie w barwach niemieckich jest wychowankiem pana Grudziąża zajął drugie miejsce na 160 km .... Farak (furiat x Fanaria by Cyprys) 2 place HH President Cup 2013 160km Abu Dhabi .... Za Firo padła dzisiaj propozycja 25 tys euro od właścicielki Farak za Wextrima 7 tys euro ... wreszcie coś się ruszyło ... gdybym przytrzymał Germanio jeszcze miesiąc dzisiaj kosztowałby na poziomie 5-6 tys euro ...

Arek szczerze mówiąc myślałam, że jesteś bardziej bystry (na takiego się wystylizowałeś postami) i wcześniej napiszesz ten ww post... i druga sprawa, to ta, że gdybyś posłuchał histeryczki na siwym ogrze jeżdżacej, to dziś pilibyśmy dobrą flaszkę!!! a tak d...a! a ja nawet na drogę teraz nie mam do Wwa żeby ci w pysk dać... :(

arena

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3023 postów
ciekawostką jeszcze niech będzie dla dopełnienia sprawy i na przekór osobom ignorującym Palasa w rodowodzie iż wczoraj również na pustyni nasz Aksel http://www.janow.ara...odowod-form.php na 100km zdobył bdb 9 miejsce (a to dopiero początek jego kariery)!! w jego rodowodzie aż trzykrotnie zapisał się Palas...
pseudo znawcy spewnością dopatrzą się tu znów przypadku... :mrgreen:

Korys.

Korys.' totalna menda, ktora niczego nie wniosla na forum

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 4131 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWielkopolska
A co jest nie tak z tym Palasem ?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych