Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Jak prowadzicie zajęcia hipoterapii?

19 odpowiedzi w tym temacie

Obiś

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5426 postów
Szukałam tego typu tematu,ale nie znalazłam.
W jaki sposób prowadzicie hipoterapię?
U nas zajęcia trwają zawsze dłużej niż tylko te 30minut na koniu, najczęściej przed samą jazdą dziecko głaszcze konia, "pląta" się koło niego, po jeździe obowiązkowo nagradzanie konia smakołykiem (najczęściej pojawia się reklamówka marchewek, z której większość zostaje na później :razz: ). W trakcie gdy pacjent jest na końskim grzbiecie nigdy nie nakłaniam go do robienia ćwiczeń na chama, nawet gdy rodzic chciałby,aby dziecko koniecznie coś zrobiło. Zachęcam,stosuje podstępy :cry: . Zajęcia nie są prowadzone na "normalnej" ujeżdżalni a na takiej z trawą, dzięki czemu nie kurzy się a i wszystko dookoła jest zielone :roll:
Ostatnio zastanawiałam się nad malowaniem konia, robił ktoś coś tego typu? W zasadzie sprawa normalna,tylko zastanawiam się jakimi farbami?Takie do malowania ciała dla dzieci mogłyby być?Myślę,że to by było fajne urozmaicenie. Oczywiście nie chodzi mi o "kolorowanie" konia raz w tygodniu,ale po prostu o taki epizod, wyskok z czymś totalnie nowym. I zastosowaniu w sezonie (gdy jest ciepło)np.raz w miesiącu (mam 3 konie,więc jeden koń byłby malowany raz na 3 miesiące) Odrazu dodam,że nie prowadzę zajęć grupowo a jedynie indywidualnie, mogę poświęcić całą swoją (i nie tylko ) uwagę jednemu dziecku, a konie są przyzwyczajone do robienia przy nich "dziwnych rzeczy". Pacjentów jest kilku i puki teraz mam możliwość chciałabym wprowadzić im coś dodatkowego, taki ciekawy,rozwijający "bonus".
Żyj tak, aby nie żałować żadnego dnia,żadnej godziny,minuty,sekundy...
Podejmuj decyzje dobre dla siebie i nie przejmuj się, gdy nazwą Cię egoistą...

I pamiętaj, tylko wariaci są coś warci...

KarolaJn13

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1599 postów
  • Miejsce zamieszkaniapoznan
ja byłam wolontariuszką....
dzieciaki rzucały piłeczkami przez obręcze, mijały pachołki, podawały sobie nawzajem przedmioty :cry:

Obiś

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5426 postów
KarolaJn13, Nie ma możliwości "zabaw" między dziećmi,bo co najwyżej są u nas rodzeństwa (po 2 osoby), nie ma zajęć w grupach;)

Kajotek

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
Obiś, dzis z koleżanką ktora jest końska masażystka i robi kursy wyprobowalysmy na koniu kredki takie dla dzieci do malowania twarzy. Potrzebne to jej do nauki anatomii na prowadzonych przez nia kursach :lol: Taka kredka schodzi od tych nawilzanych chusteczek dla dzieci :lol:
Złośliwym komentarzom mowię zdecydowanie NIE!!!

Obiś

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5426 postów
Kajotek, ooo, a co to konkretnie za kredki były? jaka firma itp? Ja myślę,że po takim malowaniu wykąpałabym konia mimo wszystko :lol:

Kajotek

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
Jejku, firmy nie pamiętam. Były to kredki dla dzieci do malowania tarzy. Wygladały jak swiecowe, były takie jakby tłustawe lekko jak sie ich dotkneło.
No kąpiel nie zaszkodzi :lol:

Obiś

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5426 postów
Kajotek, i to normalnie po koniu rysowało? Z takimi kredkami nie miałam do czynienia, myślałam bardziej nad farbami,ale z drugiej strony kredki lepsze,bo się dziecko całe nie upaćka :lol:

Kajotek

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
Rysowało, rysowało :mrgreen: testowane na mojej gniadoszce i na siwku :lol:

Obiś

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5426 postów
To fajnie :mrgreen: poszukam sobie czegoś takiego, a nie wiesz jaka jest mniej więcej cena takich kredek :lol: ?

Sasanka.

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 89 postów
  • Miejsce zamieszkaniaPszczyna
Gdy kiedyś kupowałam (nie na potrzeby hipoterapi) tylko na zajęcia, nie kosztowały więcej niż 10 zł. Wydaje mi się, że cena przystępna a ubaw po pachy :]
Pomysł z resztą też ciekawy, na pewno dzieciaki będą zainteresowane :)
Dołączona grafika
Baby, I'm Yours :*

Obiś

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5426 postów
Sasanka., ooo, myślałam,że takie coś sporo droższe będzie :smile: To muszę się kiedyś wybrać do jakiegoś papierniczego dobrze zaopatrzonego :)

Sasanka.

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 89 postów
Obiś, jak dobrze poszukasz to i znajdziesz takie za 50 zł, ale wszystko zalezy od tego co w sklepie mają. Bo chyba najlepiej kupić zwykłe, najtańsze. Kredki za 50 zł, nie zapewniają gwarancji, że np. koń będzie miał jakieś uczulenia, na to...
Dołączona grafika

Obiś

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5426 postów
Sasanka., 50zł to bym w życiu nie dała, bo musze to wyłożyć z własnej kieszeni, nikt mi tego nie zwróci, wiec byłoby to jak dla mojego portfela przegięcie... Myślę,że jakie by to kredki nie były, to skoro są dla dzieci do malowania twarzy, to koniowi tym bardziej nie powinno nic być, oczywiście potem zostałby wykapany :lol:

Sasanka.

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 89 postów
wydaje mi się, że nie powinno się nic z sierścią dziać po takich zabawach, ale kąpiel będzie potrzebna :lol: od tak, dla pewności.

właśnie wpadłam na pomysł, zrobienia z konia żyrafy i namalowania takich centków :smile:
ale najlepiej to pomalować tak jakieś stworzenie siwe jabłkowite i wyglądałby przekomicznie. dzieciaki na pewno będą zadowolone. :]
Dołączona grafika

Hamer

dziewczyna MacGyvera

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 6683 postów
  • Miejsce zamieszkaniaLublin
http://www.hippoland.pl/
Ktoś się może wybiera na te mistrzostwa?
Dołączona grafika , ,Dołączona grafika
nobody 's perfect

sana_pogromca

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 37 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWielkopolska
ja polecam zwykle plakatowki.. bardzo latwo schodza , kiedys tez wykorzystalam kleje z brokatem tez duzo zabawy;) a wszytsko latwo schodzi ciepla woda;)
Sana_pogromca

Obiś

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5426 postów
sana_pogromca, A skąd pewność czy nie uczuli konia?

KarolaJn13

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1599 postów
  • Miejsce zamieszkaniapoznan
mysle ,że można to wczesniej sprawdzic, jak z kazdym kremem dla ludzi... nie smarować cąłego konia na raz , tylko jakiś fragment i poczekac na reakcje lub jej brak :mrgreen:

sana_pogromca

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 37 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWielkopolska
mojego konie nie uczulilo;p nawet te kleje z brokatem;p ale zawsze mozesz zrobic probe;p
Sana_pogromca

Andrewand

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów
Bardzo bym prosiła o wypełnienie tej ankiety, mam mało czasu a potrzebuję sporo odpowiedzi...

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych