Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Jak nie należy pracować z końmi - film

75 odpowiedzi w tym temacie

Cactoos

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 179 postów
I co wy na to?? Bo szczerze mówiąc myślałem, że te czasy dawno minęły...

Karuzela i solarium dla koni !!

www.karuzele.stadniny.pl

www.KaruzeleDlaKoni.pl

Alexandra M.

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 414 postów
  • Miejsce zamieszkaniaz Centralny Polski
No cóż, jak się chce coś robić na skróty, to tak jest. Całe szczęście, że cała przygoda zakończyła się tylko na połamanym wozie. Ale nie wiem, czy konik będzie jeszcze chciał kiedyś chodzić w zaprzęgu.
To jest właśnie polska mentalność - po co płacić fachowcowi za jego czas, jak mogę sam coś zrobić. Nie ważne czy dobrze, czy źle, ale TANIO!

A tak w ogóle to wszystkie laski na filmie mają chyba jedną wspólną komórkę mózgową i to jeszcze na urlopie. W głowie się nie mieści! Coś takiego wymyślić, zrobić, nakręcić i jeszcze w necie umieścić, jakby się było czym chwalić.

kermit

Advanced Member

• Moderator
  • 10172 postów
Kiedyś widziałam dłuższy film z tą akcją. TO jest tylko skrót chyba. Masakra jak można nawet w trakcie nie zrozumieć, że się robi źle ?
Moderator nie odpowiada na zażalenia w związku z otrzymanymi karami. Bierz odpowiedzialność za swoje wpisy.

Pumcia

Maniusia

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5772 postów
  • Miejsce zamieszkaniaZz Zz Zz ...
Mam nadzieje że ta co "powoziła" nie miała nosa ;)
To jest "łamanie" na twardziela ;)
M.

KarolaJn13

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1599 postów
  • Miejsce zamieszkaniapoznan
narażanie siebie i konia O.o masakra...

Maria89

"Młoda szlachcianka z kasztanką"

• Moderator
  • 14904 postów
kretynki i nic więcej! Ja pierdzielę, nóż się w kieszeni otwiera ;)
Dołączona grafika

Ic maj lajf :D

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
  • Miejsce zamieszkaniawarszawa
a dla mnie odważne kobity ... hahaha
kobiety nie lubią się prosić zrobiły tak jak najlepiej potrafiły ... haha
arkady66

caballus

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 24 postów
  • Miejsce zamieszkaniaPolska

arkady66 napisał:

a dla mnie odważne kobity ... hahaha
kobiety nie lubią się prosić zrobiły tak jak najlepiej potrafiły ... haha

Totalnie głupie, a nie odważne. Wstyd mi, że wszyscy kojarzą teraz tak Polaków.
Pozdrawiam,

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
zatem zapytam mojego przedmówce ....
kaskader ( polak ) jest głupi czy odważny ?
zajeżdzacz koni jest głupi czy nie ma błędnika ?
a rodeo ( made in USA ) jest dyscypliną sportową czy zajeciem dla idiotów ?
dodam że w rodeo nie jeżdżą polacy i nie musi ci być wstyd za polaków ... hahaha
arkady66

Maria89

• Moderator
  • 14904 postów

arkady66 napisał:

zatem zapytam mojego przedmówce ....
co prawda nie jestem caballusem, ale pozwolę sobie odpowiedzieć

arkady66 napisał:

kaskader ( polak ) jest głupi czy odważny ?
jak dla mnie kaskader jest odważny, być może lubi zastrzyk adrenaliny, ale na pewno zdaje sobie sprawę z tego co robi, jak robi i czym to może grozić. A konie do pracy pod kaskaderami są przygotowywane dłużej niz jeden dzień natomiast te panienki próbowały zaprzęgnąć nieprzygotowanego konia i są głupie, bo oczekiwały, że osiągną sukces...

arkady66 napisał:

zajeżdzacz koni jest głupi czy nie ma błędnika ?

jeśli zajeżdżacz koni wie, że dany koń nie jest przyzwyczajony/przygotowany do pracy z jeźdźcem to nie będzie na niego wsiadał. Uważam, że zajeżdżacz koni nie jest głupi.... a poza tym czasy, kiedy to ujeżdżało się konie na zasadzie łamania ich i byleby tylko się na rozbrykanym młodziaku utrzymać juz dawno minęły

arkady66 napisał:

a rodeo ( made in USA ) jest dyscypliną sportową czy zajeciem dla idiotów ?
zdecydowanie dla idiotów

arkady66 napisał:

nie musi ci być wstyd za polaków
a mnie po obejrzeniu tego filmiku również zrobiło się wstyd, bo przedstawia on obraz polaków jako ludzi "daleko za murzynami"

W zachowaniu tych dziewczyn nie ma ani odrobiny odpowiedzialności, wyobraźni, fachowości itd. Jak dla mnie są po prostu głupie i dobrze, że ich kretynizm i brak przewidywania nie skończył się jakąś tragedią
Dołączona grafika

magda 25

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 505 postów
W 100 % się zgadzam!!!Jeśli ktoś nie potrafi zrobić czegoś dobrze,to niech tego nie robi!!!
Najbardziej szkoda tego konia,bo one udowodniły jakie są głupie i bezmyślne.Niestety,dużo jest takich ludzi wśród koniarzy.

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
punkt widzenia jak zawsze zależy od punktu siedzenia ...

kaskaderzy są po to aby ryzykować za kasę i rozumowanie nie ma tutaj nic do rzeczy ..
ja sam swoje konie układam do zaprzęgu w ten sam sposób co te laski bo szkoda mi płacić i wozić konie do zaklinaczy ... jestem jak adam słodowy czyli ,, zrób to sam ,, ... haha
rodeo jakoś istniało i istnieje i jak widac i słychac z forum to sami idioci ...
zatem nie wstydżmy się bycia polakiem tylko wstydżmy się lansu na kowboja ... haha
ja osobiście mam gdzieś poglądy i jednych i drugich ponieważ mam swoje konie kupione za swoje pieniadze i robie z nimi wszystko po swojemu ....
tylko z tym wszystkim nie daję sie wrzucać na yuotuba ...
bo niektórzy zrobią wszystko jak ci z rodeo i kaskaderki aby tylko zaistnieć nie ważne czy dobrze czy żle ale zaistnieć ...
ja się świetnie bawiłem i podziwiałem opanowanie tych lasek ... natomiast koń następnego dnia pojechałby prosto do skupu bo dla głupich koni u mnie miejsca nie ma ... jego psychika i obawy wewnętrzne mnie nie interesują ... po degustacji włosi by wystawili mu świadectwo przydatnosci ale do spożycia ... hahaha
arkady66

Gaga

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 6695 postów
Arku coraz więcej osób wie ile "masz" koni i jak wygląda "prawie" Twoja stajnia... Zatem proszę nie pisz tyle bzdur na forum. Pracuj sobie z tą "ogromną ilością" swoich koni jak chcesz, lej je, sprzedawaj na rzeź do Włoch, czy Francji (tak tam też jedzą koninę).

To, co pokazano na ww filmie to jakaś bzdura kompletna. Szczerze podziwiam "wszystkie" konie Arka, które przy pierwszym w życiu oprzęganiu zachowały się inaczej - ale widocznie Arek ma dłuższy bat i mocniej leje je po zadach...
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewna co do tej pierwszej
proszę o bana :D

Maria89

• Moderator
  • 14904 postów
ja nie mówię o tym, żeby zawozić konie do zaklinaczy czy kogoś takiego tylko o odrobinie rozsądku. Większość rzeczy mozna zrobić samemu nie robiąc przy tym krzywdy ani zwierzęciu ani sobie, trzeba tylko czasem uruchomic szare komórki a z tym te dziewczyny miały najwyraźniej kłopot. To jest tak jak ktoś napisał: jak się czegoś nie potrafi to nie powinno sie za to zabierać. Masz rację, każdy układa swoje konie tak jak chce i też tak jaki cel chce osiągnąć. Różnimy się tym, że u Ciebie ten koń trafiłby do skupu a u mnie dostałby szansę na to, by się poprawić z tym, że nie od razu i nie za wszelką cenę... różni nas to, że Ty jesteś handlarzem, a ja miłośnikiem koni, którego boli przedstawiona na tym filmiku głupota nieodpowiedzialnych lasek.

arkady66 napisał:

świetnie bawiłem i podziwiałem opanowanie tych lasek
może to zabrzmi głupio, ale ja ubawiłam się tylko w momencie gdy zobaczyłam jak spadają z wozu i dobrze, że nic się nikomu nie stało ale ostatnią istotą jaką należy winić za taki przebieg wydarzen jest ta kobyła. A one na ten upadek po prostu sobie zapracowały

arkady66 napisał:

nie wstydżmy się bycia polakiem tylko wstydżmy się lansu na kowboja

masz rację. Te laski powinny sie wstydzić tego, że próbowały zrobić z siebie "zawodowych zaprzęgaczy", bo do takich im baaaardzo daleko i nie osiągnęły nic po za ośmieszeniem się i przedstawieniem beznadziejnego obrazka polskiej rzeczywistości
Dołączona grafika

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
gaga ja mam wrażenie że dobrzy ludzie to tylko tacy którzy wierzą fachowcom , przestrzegają przepisów BHP i do koni dokładają strasznie duzo kasy przy tym lamentując ...
kazdy kto robi inaczej czyli nie po myśli fachowców są idiotami działąjacymi na szkodę wizerunku podupadajacego koniarza ...
jak wyglada dzisiejszy koniarz ?
ano zgorzkaniały , zubożały mieszkaniec zadupia ... hahah
druga grupa koniarzy to wyrostki żyjace z kieszonkowego rodziców ...
trzecia grupa to zawiedzeni i niespełnieni w miłosci odrzuty z eksportu ...
czwarta grupa to ludzie z kasą bawiacy się w hodowców
piata grupa posiada konie jako hobby jako dodatek do spełnionego życia ( tu jestem ja )
i szósta grupa to stadniny państwowe , ludzie z doświadczeniem , z pasją z tradycjami skazani na zagładę ze względu na niski poziom dochodowości i małe zainteresowanie naszego rządu ....

jak wy wszyscy potraficie wszystko co zwiazanie jest z końmi to ja pytam dlaczego w tym środowisku jest tak żle ....????? .... hahaha

nie podobają mi się gaga wieczne wycieczki z imienia w moim kierunku ... szukanie haków , opowieści dziwnej treści , cudzych niesprawdzonych żali , sprawdzania co jem i na co wydaję kasę ... ja cokolwiek pisząc moge się spierać , wymadrzać , śmiac i drwić ale nikomu nigdy nie zgladam do jego domu i do jego prywatnego życia ... i tego bardzo bym sobie życzył od innych ... amen
arkady66

Maria89

• Moderator
  • 14904 postów

arkady66 napisał:

jak wy wszyscy potraficie wszystko co zwiazanie jest z końmi to ja pytam dlaczego w tym środowisku jest tak żle ....????? .... hahaha
nikt tutaj nie uważa, że wszystko wie i wszystko potrafi, ale każdy stara się pracować tak, by nie szkodzić ani zwierzętom ani ludziom. Czasem to wychodzi lepiej czasem trochę gorzej, ale to co zrobiły te laski to kompletna bezmyślność i idiotyzm :)
Dołączona grafika

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
a dla mnie te laski są odważne , genialne i robiące to tak jak potrafią najlepiej ... zazdroszczę im spokoju i dalszej beztroskiej jazdy na wozie ... hahaha
dla mnie za to koń nadaje się do utylizacji ....
arkady66

KALFANYt

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Miejsce zamieszkaniadzikie pole

Gaga napisał:

Arek ma dłuższy bat i mocniej leje je po zadach...
hehe wlasnie chcialam powiedziec, ze filmik pewnie u Arka zrobiony :)

Cytat

sprawdzania co jem i na co wydaję kasę
mam odmienne zdanie. wciaz sie wpieprzasz w cudze buty.

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
jak masz odmienne zdanie że się wpieprzam to podaj konkretny przykład że komuś wchodzę w życie prywatne i zaglądam do cudzego domu ...
tak jak napisałem śmiać , szydzić , być ingnorantem oraz dowcipnym to co innego niż bezpodstawnie interesowac się cudzymi wydatkami , stanem posiadania lub pomawiajac kogoś ( np z imienia np z miejsca zamieszkania lub konkretnego nieuzasadnionego nieprawdziwego zdarzenia ) ...
zatem kafajany czekam na przykład tego mojego wpieprzania się ....tylko żeby nie nastała taka niezręczna cisza ... haha
arkady66

Alexandra M.

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 414 postów
  • Miejsce zamieszkaniaz Centralny Polski

arkady66 napisał:

... zazdroszczę im spokoju i dalszej beztroskiej jazdy na wozie

Urzekły mnie Twe słowa. :) Nic dodać, nic ująć. Radosna beztroska, tylko koniki w tle...

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych