Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Jak nie należy pracować z końmi - film

75 odpowiedzi w tym temacie

katarzyna8505

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów
  • Miejsce zamieszkaniaSochaczew
Znależli sobie filmik na youtubie... Nie mają nic lepszego do roboty... Moim zdaniem to te dziewczynki pojechały po bandzie tylko i wyłącznie z braku wiedzy i doświadczenia. Nie są żadnymi katami ani dręczącymi konie wariatami.
Widać, że są nieświadome tego co robią. Nie popieram tego, ale pamiętam jak byłam "cielęciem" i w jakim stylu jeżdziłam konno, gdzie sięgała moja wiedza..., do dziś mi żal koni które miałam pod opieką, bo w wieku 16 lat nie wiedziałam miliona rzeczy które wiem teraz... a pewnie za 20 lat będzie żal ni koni, na które wsiadam teraz, bo nie mam pojęcia o rzeczach, którę pojmę za te 20 lat (daj Boże). Cactoos - nie bądż taki "mądry" - dobrze wiesz, że wśród zaprzęgowych "profesjonalistów" zdarzają się "lepsze" historie :smile:

:wink: A aktorkom z filmu proponuję łyknąć trochę wiedzy i poprosić o pomoc bardziej doświadczonych przy takich wyzwaniach

Cytat

KarolaK

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 67 postów
My się ostatnio nadzialiśmy na "szczerość" handlarza. Przywieźli nam kucyka, który miał chodzić w bryczce i pod siodłem. Przyjechał do nas już w puszorkach. Oczywiście nie wzięliśmy go prosto z przyczepy pod bryczkę. Odpoczął sobie parę godzin, a gdy go już do tej bryczki podczepiliśmy (zaznaczam! z wiedzą, że koń w bryczce chodzić UMIE) wtedy zaczął się występ. Konik był tak przerażony, że nie reagował na wszelkie sygnały. Konik stanął parę razy dęba, przewiózł bryczkę po ujeżdżalni i dzięki Bogu nic mu się nie stało.

Jeżeli dziewczyny stwierdziły, że ucząc konia najlepiej podczepić go od razu do wozu to chyba naprawdę przy tym nie myślały.
naszego "zaprzęgowego" kucyka podczepiliśmy na drugi dzień do opony, nie było źle, aczkolwiek zdecydowanie do bryczki się nie nadaje.

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
  • Miejsce zamieszkaniawarszawa
karolak ... ja jak brałem sobie 3 żonę to też miała świetnie gotować i jeżdzić konno ...
zanim cos kupisz sprawdż sama ... teraz słowo ma wiele znaczeń ...
jesteś zatem typowym polakiem po szkodzie ...
arkady66

KarolaK

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 67 postów
Też właśnie sprawdziliśmy, konik się nie sprawdził i wraca do handlarza.

Pumcia

Maniusia

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5772 postów
  • Miejsce zamieszkaniaZz Zz Zz ...
arkady66, bo to jak z tym że koń potrafi skakać kobieta gotować a facet zarobić na rodzine :smile:
M.

kira

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 44 postów
moim zdaniem te dziewczyny są mało inteligentne a jeszcze mniej odpowiedzialne i stanowczo twierdze ze nic niewiedzą , nie powinny pracować przy koniach . i tak się to dobrze skończyło bo mogło był o wiele gorzej :smile: :wink: :D
"(....) z pasją oddająca się w płynnym takcie galopu giniesz w myślach i szepcie oddechu."

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
dla mnie mógł ten koń ich pozabijać i na końcu popełnić harakiri ...
nie znam ich i nie zalezy mi na żadnej ze stron ... hahaha

dobrze że handlarz przyjał ci z powrotem tego konia bo ja pozwalam ogladać i próbować u siebie konia i dwa lata ale po opuszczeniu posesji zwrotów nie przyjmuję ...

zastanawiam się jak można pytać kogoś co koń potrafi jak przeważnie koń stoi u pośrednika średnio miesiąc ... ale wy się miłujecie w robieniu cv na zamówienie o tym jaki to biedny konik i jak żli ludzie go bili i głodzili .... haha
arkady66

KarolaK

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 67 postów
Jak ty bierzesz jakiekolwiek konie to chyba starasz się dowiedzieć czy coś potrafi?

Gościu po prostu sam bryczki do małego kucyka nie posiada i miejsca do próbowanie też nie, no i to tak jakby "znajomy" parę koni od niego już braliśmy i jesteśmy z nabytków bardzo zadowoleni. Ten się akurat nie trafił, ale zdarza się. Nie ten to inny.

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
jednym słowem facet jest w porządku ...
arkady66

Maria89

"Młoda szlachcianka z kasztanką"

• Moderator
  • 14904 postów

Pumcia napisał:

bo to jak z tym że koń potrafi skakać kobieta gotować a facet zarobić na rodzine :D
padłam na kolana :smile: normalnie Pumcia uwielbiam Cię :wink:
Dołączona grafika

Ic maj lajf :D

yo el Rey

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów
  • Miejsce zamieszkaniaBielawa
Jestem nowy na forum i jak do tej pory nie widziałem, żeby tutaj ktoś Tobie przykrość sprawiał, a ponadto jak Ci się to forum nie podoba, to po co na nim piszesz? :wink:
bez offu, czy to jest pierwszy dzień tych lasek z końmi?! Bawiły się w jakiegoś "tresera"?! :wink:
"Gdy się gubisz, to wiatr wiejący złap w dłonie i krzyknij mocno z całych sił: tak bardzo kocham konie!"

Lideria

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 42 postów
  • Miejsce zamieszkanialubuskie
Laski widać nic nie umieją, zero pojęcia , któżby pomyślał , ze kobiety mogą mieć takie bezmyślne podejście do koni. szkoda konia a ta laska co nosem pojechała, miala karę za swoje postępowanie- i dobrze jej tak. Szkoda że ten biedny koń wszystkich tam nie skopal za ten stres , który jemu zafundowały

pawloss22

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 40 postów
masakra przeciez na koncu mogli zginac jak by dostal ktos z kopyta w łeb .
||| KubotAgra.pl - ciągniki marki KUBOTA, ładowacze, przyczepy ||| Sprawdzone sposoby na odchudzanie - http://na-odchudzanie.co.pl/ |||

kamsteri

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów
  • Miejsce zamieszkaniaPolkowice
Tak to powinno wyglądać chyba :P

https://www.youtube....h?v=sdtTBo_2ip8

a co do omawianego filmiku to sie skończył w połowie, mam nadzieje że koń tam nikogo nie poturbował

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
skończył się w połowie ponieważ się przeterminował ... właśnie minęła 6 rocznica ale co ślepym po oczach z zastojem wewnątrz mózgowym
arkady66

Alan159

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów
  • Miejsce zamieszkaniaPolska
Matko masakra!

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych