Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Jak nie należy pracować z końmi - film

75 odpowiedzi w tym temacie

KALFANYt

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Miejsce zamieszkaniadzikie pole

arkady66 napisał:

śmiać , szydzić , być ingnorantem
,

Cytat

bezpodstawnie interesowac się cudzymi wydatkami
i wystarczy.

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
  • Miejsce zamieszkaniawarszawa
hahaha ... kafajlany to mnie dopiero rozśmieszyłaś ... wystarczy ?
zatem widzę że aby dyskusja była na podobnym poziomie to muszę sięgać do konrtwywiadu ... czyli na jakikolwiek zarzut pod moim adresem będę zmuszony gerzebać każdemu w jego życiorysie i wrzucać na forum ...
no to się będzie działo jak za ziobry ... haha
arkady66

siwa300

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 56 postów
  • Miejsce zamieszkaniatu i tam
oj miały dziołchy szczęscie że konisko nie dysponowało szerszym repertuarem wydostania śię z chołobli nie było by co z nich zbierać i za pewne z konia też by nie wiele zostało i jeszcze tym się chwalić na yotubie

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
ja dalej sie upieram że zazdroszczę im tej beztroski i żadej oznaki paniki ... hahaha
ten koń za nich wszystko nadrabiał ///
arkady66

KarolaK

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 67 postów
Nie rozumiem jednego. Koń nie sprawdził się w zaprzęgu i od razu ma wyjazd do Włoch?
Może po prostu nie nadaje się do tego, tak jak niektóre konie zaprzęgowe nie nadają się dajmy na to do skoków. On może właśnie ma smykałkę skoczka, a nie zaprzęgowca.

Głupota jest skazywać konia na "obiad", bo się nie sprawdził w jednej dyscyplinie.

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
jak kobieta się nie sprawdzi to też skazana jest na samotność głównie w niemczech lub we włoszech .... haha
jasne nie sprawdził sie w zaprzęgu narażając życie wyluzowanych lasek to teraz należy mu dac szansę aby kogoś ,, przewióżł ,, przez parkur a potem zostawił na przeszkodzie w wkkw na krossie ... jak tam się nie sprawdzi to moze go skierowac na modną ostatnio hipoterapię albo oddac na szkolenie do naturalowców a oni dopiero zrobią z niego konia do spacerów na wisłą i napewno gratis ...
kto chce zostać sponsoerem ( nie włascicielem ) tego konika aby go wyprowadzić na normalnego konia ?????????
wpisywać sie pojedyńczo z telefonem kontaktowym ...
arkady66

Gaga

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 6695 postów
Jak facet się nie sprawdzi to nie tylko na samotność, ale i na śmieszność jest skazany...
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewna co do tej pierwszej
proszę o bana :D

magda 25

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 505 postów
hahaha,na śmieszność to na pewno:)A co do konia,to powinno się najpierw zaprzęgać go do np.opony i pomału uczyć,a nie wrzucać na głęboką wodę.A wszystkich z takim podejściem i myśleniem jak Arkady,osobiście wysłałam bym do Włoch.

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
znowu pieknie napisane ... nalezy , powinno się , albo wypadałoby ...
jaki problem kto pierwszy chętny pokazać GRATIS jak nalezy to zrobić ...
przyjazd , przygotowanie konia , pokaz na kolejny odcinek na yuo tube na własny koszt ...

doradców , wyśmiewców , szyderców , mundoli , teoretyków mamy tutaj na forum pod dostatkiem a co z praktyką ??????

dlatego w czasie wolnym miedzy moimi postami staram się sam w zaciszu z dala od służb specjalnych ( czyli niektórych forumowiczów ) pracowac z koniem wg moich zasad , wg mojego widzi mi się , wg mojej logiki i doswiadczenia ...
przez takie działania ustrzegam się doradców .... bo doradca jak wiemy zawsze doradza ale na koszt tego komu doradza ... np sławni doradcy finansowi ... hahaha
arkady66

magda 25

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 505 postów
Zapewniam Cię,że praktyki też mi nie brakuje!!!Mało tego jestem pewna,że praca wykonana z koniem po mojemu(spokojnie,małymi krokami,pokazywać a nie wymagać)da lepsze efekty niż Twoja robota.

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
za darmo mamy tylko to co zrobimy sami ...

nie pytałem kto i co zrobi sam tylko kto zrobi komuś gratis ... haha
arkady66

magda 25

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 505 postów
Niby dlaczego ktoś ma robić gratis?Wiedza i zdobyte doświadczenie kosztuje,ja z tego żyje.
Rozmowa była na temat pracy z koniem...każdy po swojemu różni się tylko efekt końcowy.

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
dlatego gratis ponieważ doradców mamy zbyt wielu ... wszyscy wszystko krytykują i opowiadają jacy oni za to są genialni jak potrafią pracowac z koniem i jak nawiazać nić porozumienia z koniem tylko na końcu okazuję się ze kosztowało to krytykowanego 2 tys pln a efekt końcowy jest równie załosny jak i poczatek ... hahaha
ale kasa poszła a koń jak był głupi tak pozostał głupi zmieniło się w jego życiu tylko to że na chwile zmienił tego co z nim pracował ...
dlaczego tak sądzę ano dlatego że konie mamy jakie mamy i sukcesy mamy jakie mamy czyli wszytsko na bardzo niskim poziomie a w dodatku na bardzo biednym poziomie ...
trener zazwyczaj jeżdzi samochodem 15 letnim i zarabia tyle co stajenny , a średnia cena konia na naszym rynku wynosi 2 tys pln .... amen
arkady66

sikora

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Miejsce zamieszkaniaxxxx
Matko co za debile! jeszcze prezentują swoja głupotę w internecie!
No brawo!!!
Ciekawe czy było by im do śmiechu gdyby ten biedny koń złamał nogę albo po prostu zabił się w amoku!
Takim ludziom powinno się zabronic zbliżania się do zwierząt!
Żal i wstyd

Maria89

"Młoda szlachcianka z kasztanką"

• Moderator
  • 14904 postów
a z mojej pracy z końmi jak do tej pory ludzie byli zadowoleni :neutral: i nie robiłam tego za darmo, bo przecież z czegoś żyć muszę :sad: i owszem, żaden z tych koni nie chodzi teraz GP, ale moim zadaniem było DOBRZE przygotować je do pracy pod siodłem a nie na wysokie konkursy i ze swojego zadania się wywiązałam (a nigdy moja praca nie wyglądała tak jak "praca" tych dziewczyn) a co później właściciel zrobił ze swoim koniem? niestety nie moja sprawa...
Dołączona grafika

Ic maj lajf :D

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
wiemy już jak pracują z koniem te dziewczyny z filmiku , wiemy czym i jak się zajmuje maria89 a jak to wyglada u szanownej(go) sikora ?
ostre słowa a jak wygladają czyny ? ...
zamiast sikora powinien być nick filip z konopii .... hahha
arkady66

magda 25

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 505 postów
Arkady,to chyba twoje konie kosztują 2 tys.U mnie są konie dużo droższe dlatego praca z nimi mi się opłaca.Co do głupich koni,to fakt dostaje takie do pracy,ale oddaje normalne,zrównoważone wierzchowce z których właściciele mają pociechę na długie lata:)
Dlatego nie porównuj wszystkich jezdzących i pracujących z końmi do siebie zwykłego handlarza,który nie ma zielonego pojęcia o koniach.Takie jest moje zdanie.

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
ja mam prostą teorię ... nie mów mi ile kosztują konie tylko za ile jesteś w stanie konia kupić ?
ja mam konie po 2 tys pln z papierami z fakturami ale bez cv ....
i wiesz stoją i jakoś chetnych nawet po te 2 tys pln nie ma ...
tak jak wcześniej pisałem są to konie zbieraniny ale również co by zaskoczyło wielu z państwowych stadnin i zupełnie zdrowe ...

zaraz sie zacznie wrzuć fotki , rodowód , osiągnięcia ... itp
niestety nie robię tego bo mam to gdzieś ... owszem na tym forum mozna sobie pogadać , pośmiać , wymienić plotkami , kupić żel do ogona , wziąć coś gratis , wpłacić 50 pln na zbożny cel ale jestem tu bardzo długo chyba z 6-7 lat ale do transakcji powyzej 100 pln nie mam tutaj szczęścia ? ... haha
arkady66

edzia 69

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 10033 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWyspa Wolin

arkady66 napisał:

ano zgorzkaniały , zubożały mieszkaniec zadupia ... hahah
hehe to ja!

magda 25

Advanced Member