Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

60-70 KONI Z MAZUR TRAFI NA RZEŹ! MOŻESZ IM POMÓC!

8 odpowiedzi w tym temacie

melon

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 36 postów
  • Miejsce zamieszkaniawarszawa
"Czołem Dobrzy Ludzie
jak część z Was już wie, bo rozmawiałam z Wami ja lub Monika, staramy się pomóc szkapom z Mazur. Koników jest ok 60-70. Głównie są to młode folbluty i półkrewki- 1,5 oraz 3 i 4 latki. Są też jakieś konie starsze, ujeżdżone, matki..Większość koni jest po Szarlatanie (b. utytułowany ogier wyścigowy- 3x nagroda prezesa rady ministrów itp.). No ale generalnie nie o papier chodzi.. Większość tych koni za tydzień w poniedziałek wyjeżdża na kabanosy. Przy Monice, która była tam w weekend, handlarze uzgadniali ceny i termin wywozu koni. Konie są bardzo miłe i generalnie głodne, bo w stajni nie ma nic poza słomą, a trawa się już dawno skończyła.. Najmniejsze szanse przeżycia mają młodziaki. Starsze i podjeżdżone ktoś pewnie kupi. Konie są dosłownie w cenie mięsa. Ceny oscylują między 1200- 1800 pln. Wiem, że mało kto ma warunki aby wziąć takiego konia, bo utrzymanie przykładowo dwóch w pensjonacie, kiedy ma się już przynajmniej jednego, to spore wyzwanie dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc w rozgłaszaniu tematu wśród znajomych, we własnych stajniach itp. Na 3 konie mamy już chętnych (4-latki, które mogą iść do pracy). Z pozostałymi, pewnie będzie to kilka szt, bo więcej nie damy rady, jest pomysł żeby się zrzucić ile się da (czy to będzie 20, 50, 100, 200 czy 500 pln- ile kto może) i przetrzymać u Moniki aż potem znajdzie się im domy. Można je będzie oddać dobrym ludziom, spisać umowę adopcyjną, a tym czasem będą bezpieczne i najedzone.. Często ktoś chce wziąć miłego konika czy to do towarzystwa dla swojego w przydomowej stajni, czy to do towarzystwa dla odsadka, czy do rekreacji itp. Nie ukrywamy, że handlowe podejście też może ocalić im życie. Jak znacie kogoś, kto się tym zajmuje- tanio kupuje, podrabia i sprzedaje, czy ma stajnie, gdzie potrzebuje konia do rekreacji.. to też może je uratować. Oczywiście mowa o normalnych ludziach, a nie handlarzach, gdzie koń znowu miałby skończyć pod nożem, czy o katach, gdzie koń miałby 8 godzin zapierniczać z siodłem..
Beatko, daj znać Ani M.. z tego, co pamiętam szukała sobie konia.
Widziałam zdjęcia tych biedaków, większość to całkiem duże, masywne konie jak na folbluty. Spokojnie nadają się do pracy. Może nie do wielkiego sportu, bo ich żywienie pewnie pozostawiało sporo do życzenia, no ale na pewno do kochania. Poza tym przy takim wychowie pewnie są nie do zdarcia
Każde ocalone życie się liczy!

[b]Takie właśnie ogłoszenie zostało wywieszone u mnie w stajni. Nie znam Moniki, ale chcę pomóc tym koniom. Wiadomo, nie uratujemy wszystkich końskich żyć, ale jeśli tylko jest taka możliwość pomagajmy. Konie, może nie nadają się do dużego sportu, ale na pewno będą wspaniałymi przyjaciółmi, doskonałymi towarzyszami w terenach, lub na ujeżdżalni.
http://www.parelli-info.waw.pl/forum/vi ... &pid=18035
Tam można znaleźć zdjęcie młodziaków.

greg

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 653 postów
  • Miejsce zamieszkaniapomorze
GDZIE JEST MODERATOA????????????????
"Dosiadajcie klaczy, bo grzbiety ich niosą sławy, a brzuchy ich kryją skarby. .."

kamelkaocw

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 44 postów
kurcze z mila czecia wykupila bym jakiegos konika nawet mlodziaka, ale na chwile obecna mam 700zl a wlasciciel chce wiecej:( i jeszcze transport bo jestem z lodzi. szkoda mi takich konikow i z mila checia wziela bym jednego do siebie
Kamila

greg

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 653 postów
  • Miejsce zamieszkaniapomorze
powtarzasz sie jak stara płyta !!
mozesz wirtualnie zaadoptować mojego
"Dosiadajcie klaczy, bo grzbiety ich niosą sławy, a brzuchy ich kryją skarby. .."

KarolaJn13

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1599 postów
  • Miejsce zamieszkaniapoznan
greg, ty tez saie powtarzasz ;)

princessdiasy

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów
  • Miejsce zamieszkaniaBedlno
Mam własną stajnię - boks dla konika zaadoptowanego znajdzie się od zaraz.
Stajnia w łódzkim.
Zależy mi raczej na koniku starszym ( mam własne 2 odsadki ).
Prośba o nr tel. do kontaktu.

Artanis

Kulawy jeździec na kulawym koniu ;)

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7320 postów
princessdiasy, ale te koniki sa do kupienia.. nie do zaadoptowania hihihihi.. tzn patrząc na datę postu to te co zostały już w ostatniej podróży..
Nic się nie dzieje na forum? To dlatego, że wszyscy są tutaj ---> http://koniomaniak.kiv.pl/index.php

Mieliśmy dość ciągłego zawieszania w działaniu tego forum.

pawloss22

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 40 postów
no tak niestety nie brakuje handlarzy ktorzy zarabiaja
||| KubotAgra.pl - ciągniki marki KUBOTA, ładowacze, przyczepy ||| Sprawdzone sposoby na odchudzanie - http://na-odchudzanie.co.pl/ |||

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
  • Miejsce zamieszkaniawarszawa
no nie brakuje
arkady66

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych