Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

poszukuję konia.

52 odpowiedzi w tym temacie

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
  • Miejsce zamieszkaniawarszawa
aparat sprzedała żeby na transport starczyło ... haha ... bez urazy ale jedni szukają konia latami a inni jak widac godzinami ... zanim edzia69 napisała post już zainteresowana kupiła innego konia ... jak ja napisałem że konia kupuję max 1,5 godziny to mnie wyśmiano ... to teraz już nie wiem czy jestem normalny czy nienormalny ?
ciężko trafić za klientem ...
arkady66

paulaxc

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów
nie. Arkady prosiłabym ,że jesli masz tylko tyle do powiedzenia to sie nie odzywaj dobrze?
Stokrotką byłam dawno zainteresowana, ale ubiegła mnie inna osoba, pozniej po prostu okazalo sie, ze zrezygnowała.

paulaxc

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów
zamykam wątek .

Karmel

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów
  • Miejsce zamieszkaniaLutomiersk

arkady66 napisał:

aparat sprzedała żeby na transport starczyło ... haha ... bez urazy ale jedni szukają konia latami a inni jak widac godzinami ... zanim edzia69 napisała post już zainteresowana kupiła innego konia ... jak ja napisałem że konia kupuję max 1,5 godziny to mnie wyśmiano ... to teraz już nie wiem czy jestem normalny czy nienormalny ?
ciężko trafić za klientem ...
sorka ze wracam do tematu czytam wątki arkady66 z nie których się uśmiałem
arkady jesteś po prostu normalny inaczej ...... haha amen

kinex

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Wyświetl postUżytkownik edzia 69 dnia 05 listopad 2010 - 09:28 napisał

paulaxc, mamy klacz do hipoterapii
6 lat
Dołączona grafika
Witam,również poszukuję konia do hipoterapii-doświadczonego i pewnego w cenie około 3000zł.Czy ta klaczka jest jeszcze na sprzedaż?

kinex

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów
Witam serdecznie.
Poszukuję doświadczonego konia do hipoterapii.Pół roku temu kupiłam konia i miał być do hipoterapii,przy zakupie wydawało się,że ma wszystkie cechy które koń do hipoterapii winien posiadać ale niestety w praktyce wyszło co innego... : ( Tym razem poszukuję konia który ma konkretne doświadczenie w hipoterapii.Jeśli ktoś wie coś na ten temat to proszę o info.
Pozdrawiam

edzia 69

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 10033 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWyspa Wolin
Witam klacz ze zdjęcia już dawno sprzedana i od dwóch lat pracuje jako koń hipoterapeutyczny. Do niedawna była na sprzedaż jej matka, ale również już jest niedostępna, ponieważ została zakupiona do ośrodka hipoterapii we Włoszech. W cenie 3500 zł mogę zaproponować córkę srokatej klaczy ze zdjęcia, którą będzie można sobie przyuczyć do tej pracy. Gotowy koń hipoterapeutyczny, sprawdzony i pewny nie będzie kosztował 3 tys zł. Srokata poszła za 5 tys zł, jej matka za 1900 eu plus transport do Włoch.

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
ja mam konie do hipoterapii super folbluty prosto po torach .... i nawet zmieścimy się w cenie 2500 pln plus transport ... hahahha
arkady66

rzepka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • Miejsce zamieszkaniaPodhale
Pracowałam z folblutami świeżo po torach. Świetna sprawa, zwłaszcza dla dziecka wymagającego hipoterapii. Po jednej jeździe, jak go mamusia namierzy GPS-em w sąsiednim powiecie -to dzidziuś będzie juz zdrów jak ryba :cool:

Magda Pawlowicz

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 976 postów
Ej ludzie-ja mam (tzn znajoma ma ale u mnie stoi) wałacha konika polskiego, 5 lat. Nie pracował w hipoterapii ale chodził u mnie w rekreacji i zdawał egzamin. Jest do sprzedania za małe pieniądze.
Dołączona grafika

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
jak się okazuje wszyscy mają konie do hipoterapii tylko jak zawsze brak tego kupca z pieniędzmi nawet tymi małymi .
arkady66

edzia 69

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 10033 postów
tyle,że koniki nie są zalecane jako konie hipoterapeutyczne, ponieważ ich krok jest zbyt krótki i "ostry". Zbyt słabo stymulują ruch bioder u chorego człowieka. KP to ostateczność.

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
ale ci co zalecali koniki do hipoterapii też nie potrafili wskazać płatnika a jedynie wskazali gratisowo dobrą radę .... hahah
arkady66

parada34

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • Miejsce zamieszkaniazachodniopomorskie
Edzia, a to ciekawe że koniki się nie nadają, na stronie polskiego towarzystwa hipoterapeutycznego rok temu można było przeczytać, że się nadają :-P.

Magda Pawlowicz

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 976 postów
No, ja na hipoterapii się nie znam ale koników "przerobiliśmy" sporo i bywają obdarzone naprawdę dobrym ruchem. Oczywiście nie wszystkie ale tak nie ma w żadnej rasie:-)
Dołączona grafika

edzia 69

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 10033 postów
wiem,że kp to najczęściej używany zwierz, tym niemniej z racji na swoje chody ciężko znaleźć takiego, który odpowiada potrzebom pacjenta i ma do tego charakter, znacznie lepsze są hucuły

Magda Pawlowicz

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 976 postów
no, ok tak postawione stwierdzenie do mnie trafia:-)
Dołączona grafika

parada34

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • Miejsce zamieszkaniazachodniopomorskie
"... obserwuje się u osobników niektórych ras więcej niż przeciętne skupienie właściwości zalecanych przy usprawnianiu koniem. W Polsce taką opinię ma populacja rasy huculskiej. Fakt ten nie oznacza, że wszystkie hucuły są przydatne do naszych potrzeb, tak jak nie wyklucza posiłkowania się wyselekcjonowanymi konikami polskimi, ślązakami, fiordingami, szetlandami, kucami felińskimi, potomstwem różnych krzyżówek z udziałem kucy lub koni małych i przedstawicielami innych, dostępnych ras. Ważne jest natomiast, by bez względu na rasę, wybór dokonywany był indywidualnie" - to cytat ze strony Polskiego Towarzystwa Hipoterapeutycznego. Co prawda zaczerpnięty w tamtym roku, ale wątpię żeby od tak zmieniła się lista polecanych ras.

Maria89

"Młoda szlachcianka z kasztanką"

• Moderator
  • 14904 postów
Ale parada, tam jest wyraźnie napisane "nie wyklucza posiłkowania się wyselekcjonowanymi..." czyli nadają się, ale nie wszystkie (w sensie nie w większości)
Dołączona grafika

Ic maj lajf :D

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
no to ile macie kasy na tego wyselekcjonowanego konia do hipoterapii ??
jak znam życie 700 pln ... hahahaha
arkady66

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych