Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

kurs instruktora rekreacji

129 odpowiedzi w tym temacie

gosiaopti

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów

arkady66 napisał:

będzie łatwiej a pzj i ministerstwo od tego się po prostu odetną ...
będą dyplomy made in arkady66

No tak... ale ja bym nie zatrudniła instruktora z kursu made in ktoś tam...
Jednak pomijając umiejętności instruktorów rekreacji, to ukończenie kursu pod patronatem tkkf czy ministerstwa było jakąś rekomendacją (chociażby posiadania uprawnień zgodnych z zapisem w ustawie)...

Zelije

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 63 postów
  • Miejsce zamieszkaniaZ Planety Ziemia

gosiaopti napisał:

ukończenie kursu pod patronatem tkkf czy ministerstwa było jakąś rekomendacją

Właśnie. JAKĄŚ rekomendacją. Myślę, że odpowiedzialny pracodawca przy zatrudnianiu nie powinien skupiać się na papierze. Tylko samemu sprawdzić, co dana osoba umie. Znam ludzi, którzy więcej potrafią bez papierka, niż ci z papierkami. Na dobrą sprawę więc osoba posiadająca dyplom made in arkady66 może więcej umieć niż ta z dyplomem spod skrzydeł ministerstwa. Nie ma co demonizować i generalizować. :cool:

W każdym razie cieszę się, że w końcu wiem już jak to będzie wyglądało po 2011, bo ostatnio zgłupiałam kompletnie. ;)

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
  • Miejsce zamieszkaniawarszawa
kursy w przyszłosci niestety będa już tylko made in arkady66 ...
i jeżeli chodzi o moje zdanie to również uważam że patronat pzj , czy ttkf były bardziej wiarygodne niż jakieś tam chałupnicze kursy made in arkady66 ... haha
na razie jest wybór jak bedzie potem to sam nie wiem do końca ...
co nie zmienia faktu że ani warunki ani ceny jak dotychczas się nie zmieniły
arkady66

gosiaopti

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów
JAKĄŚ a więc zgodną z ustawą co najmniej - zatrudnienie kogoś bez uprawnień honorowanych w kraju to tak jakby szpital zatrudniał znachora - i co z tego że więcej umie???

Zelije

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 63 postów

gosiaopti napisał:

JAKĄŚ a więc zgodną z ustawą co najmniej - zatrudnienie kogoś bez uprawnień honorowanych w kraju to tak jakby szpital zatrudniał znachora

Czyli najnowsze dyplomy nie będą zgodne z ustawą? Skoro to ustawa je wprowadza w życie i na nie zezwala, to jakim cudem mogą być z nią niezgodne? ;)

gosiaopti napisał:

i co z tego że więcej umie???

Wydaje mi się, że umiejętności jednak coś znaczą...

edzia 69

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 10033 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWyspa Wolin

Zelije napisał:

Wydaje mi się,
pogadaj z ludźmi, jedyne co się liczy to możliwie jak najniższa płaca, za jaka instruktor zgodzi się pracować.

gosiaopti

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów
Zelije znaczą, ale jak zatrudniasz instruktora, to on musi mieć uprawnienia. Tak samo jak masz szpital i zatrudniasz lekarza, to musi to być lekarz z uprawnieniami, bo jak coś się stanie, to pracodawce odpowiada za to, że zatrudnił osobę nieuprawnioną do wykonywania zawodu...
A kursy mogą organizować tylko ośrodki mające zgodę ministerstwa (tzn. te które uzyskały przedłużenie na 2011 rok prawa do organizowania kursów), bo zmieniła się ustawa i ma nie być już kursów pod patronatem ministerstwa.
Stąd moje obawy - bo załóżmy, że zorganizuje u siebie w ośrodku taki kurs, wydam uprawnienia (made in jak pisał arkady) i co uważasz, że one będą ważne?

Zelije

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 63 postów

edzia 69 napisał:

Zelije napisał:

Wydaje mi się,
pogadaj z ludźmi, jedyne co się liczy to możliwie jak najniższa płaca, za jaka instruktor zgodzi się pracować.

Nie o "znaczenie umiejętności" w takim kontekście mi chodziło... Trochę głupiego idealizmu trzeba w sobie zachować. Każdy lekarz Wam to doradzi. haha :cool:

gosiaopti napisał:

A kursy mogą organizować tylko ośrodki mające zgodę ministerstwa (tzn. te które uzyskały przedłużenie na 2011 rok prawa do organizowania kursów), bo zmieniła się ustawa i ma nie być już kursów pod patronatem ministerstwa.
Stąd moje obawy - bo załóżmy, że zorganizuje u siebie w ośrodku taki kurs, wydam uprawnienia (made in jak pisał arkady) i co uważasz, że one będą ważne?

Z tego, co piszesz, to tak, jeśli dany ośrodek dostał zgodę ministerstwa, to sądzę, że wydane przez niego dyplomy powinny mieć jakąś wartość. A jeśli nie, to na cholerę ministerstwo dawało im zgodę na organizowanie kursów, które są bezwartościowe wg prawa? Ok. Wiem, że w tym państwie dzieją się dziwne rzeczy, ale no bez przesady. Przynajmniej mam taką nadzieję... ;)

edzia 69

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 10033 postów

Zelije napisał:

Każdy lekarz Wam to doradzi. haha
wiesz co to nie było miłe

Zelije

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 63 postów

edzia 69 napisał:

Zelije napisał:

Każdy lekarz Wam to doradzi. haha
wiesz co to nie było miłe

Wręcz przeciwnie, to był żart. Nie sądziłam, że może być odebrany jako coś niemiłego... ;)

edzia 69

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 10033 postów
Zelije,
no nie wiem, ja jakoś odsyłanie do lekarza zawszę kojarzę mało sympatycznie.

Zelije

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 63 postów

edzia 69 napisał:

Zelije,
no nie wiem, ja jakoś odsyłanie do lekarza zawszę kojarzę mało sympatycznie.

Ojej, ale ja nie odsyłam nikogo do lekarza ;) To był żart i to z nutką absurdu, bo co lekarzowi do czyjegoś idealizmu albo jego braku. :cool: Czemu wszyscy wszędzie doszukują się ataków personalnych?

gosiaopti

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów
Zelije czytaj ze zrozumieniem...
pisałam o kursie np u mnie ;) czyli bez zgody ministerstwa...
dlatego ważne jest żeby sprawdzić czy dany kurs, a raczej ośrodek który go organizuje ma taką zgodę...

Zelije

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 63 postów

gosiaopti napisał:

Zelije czytaj ze zrozumieniem...
pisałam o kursie np u mnie ;) czyli bez zgody ministerstwa...
dlatego ważne jest żeby sprawdzić czy dany kurs, a raczej ośrodek który go organizuje ma taką zgodę...

Czytam ze zrozumieniem. :cool: Ty nie napisałaś, że nie posiadasz zgody, tylko, że masz obawy, czy kurs bez ścisłego patronatu ministerstwa ma rację bytu wg prawa. Poza tym nawet nie przyszło mi na myśl, że ktoś kto wyraźnie nie dostał na to zgody może to rozpatrywać. W końcu prawo bywa czasem pokrętne i mogłoby się okazać w rezultacie, że taki ośrodek na wydawaniu takich dyplomów mógłby więcej stracić niż zyskać.

edzia 69

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 10033 postów
Zelije, Cały sęk w tym, że w nowej Ustawie nie ma ani pół słowa o instruktorach rekreacji.

Zelije

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 63 postów

edzia 69 napisał:

Zelije, Cały sęk w tym, że w nowej Ustawie nie ma ani pół słowa o instruktorach rekreacji.

Wiem, sama o tym pisałam we wcześniejszym poście ;)

gosiaopti

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów
brak zgody ministerstwa i ścisły patronat to dla mnie to samo...
Chodzi mi o to, że spotkałam się z info w necie, że w tym roku TYLKO tkkf w Toruniu przedłużył zezwolenie w ministerstwie na organizację kursów więc mam obawy na jakiej zasadzie są organizowane pozostałe kursy i czy będą uznawane... tym bardziej, że o niektórych można się dowiedzieć tylko pocztą pantoflową

Zelije

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 63 postów

gosiaopti napisał:

brak zgody ministerstwa i ścisły patronat to dla mnie to samo...

Nie no zgoda i patronat to chyba w tym przypadku nie to samo. Ja zrozumiałam to tak, że ośrodki dostały zgodę i kursy mogą organizować, ale nikt im nie siedzi na karku przy każdym kursie i nie sprawdza jakości. Czyli mają zgodę na 2011, ale już nikt im nie wysyła nikogo z zewnątrz żeby sprawdzał faktyczną jakoś kursów. Czyli nie sprawuje bezpośredniego patronatu. Ale to tylko moje gdybanie... Może niech sie wypowie ktoś kto ma pewność jak to wygląda w rzeczywistości...

gosiaopti napisał:

Chodzi mi o to, że spotkałam się z info w necie, że w tym roku TYLKO tkkf w Toruniu przedłużył zezwolenie w ministerstwie na organizację kursów więc mam obawy na jakiej zasadzie są organizowane pozostałe kursy i czy będą uznawane... tym bardziej, że o niektórych można się dowiedzieć tylko pocztą pantoflową

To w takim razie podzielam Twoje obawy... ;)

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
  • Miejsce zamieszkaniawarszawa
na razie mam zgode ministerstwa sportu na takie kursy .. a co potem ... nie wiem

dodam tylko że kurs made in arkady66 to nie będzie ważne czy to kurs czy nie kurs ważna będzie info czyli ,, taka i taka osoba odbyła kurs o profilu insytruktor jazdy konnej ,, i koniec ..
co i kto z tym zrobi to jego sprawa ...
arkady66

gosiaopti

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów
tutaj link do wykazu ośrodków mających zezwolenie ministerstwa
http://msport.gov.pl/szkolenie-kadr-kul ... -zawodowe/

i pytanie do arkadego, bo nie widzę Waszej stajni w wykazie? Jako kto organizujecie te kursy??

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych