Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

kurs instruktora rekreacji

129 odpowiedzi w tym temacie

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
  • Miejsce zamieszkaniawarszawa
ja mam swoje wykazy ... haha
przecież napisałem kilkanacie postów z których jasno wynika ze kursy organizuje arkady66 i na zakończenie kursu ( po egzaminie zdanym pomyślnie ) dostaje się czerowną ksiazeczkę ze stempelkiem ministra sportu .. instruktor rekreacji ze specjalnoscią jazda konna ,, ...
nic od kilklu lat się nie zmieniło ...
nie będę płacił nikomu żadnej kasy za to że ktoś umieści mnie na jakieś liście
w obecnych czasach jak się okazuje zostaje się fachowcem nie z powodu swoich umiejetnosci ani wiedzy a jedynie za kasę ...
za kase są odznaki , licencje , zgłoszenia , klasy . kategorie trenerskie , kusry , podnoszenie kwalifikacji kosztuje krocie np papiery trenerskie , sędziowskie itp itd ...

a nasz jedyny złoty medalista pan Kowalczyk jezdził jedynie bez żadnych zasad i kursów bez toczka , w czapeczce , bez papierów instruktorskich i bez brązowej odznaki ... haha
a teraz im wiecej papierów przy dupie i konik z super rodowodem to już sukces na podwórku gwarantowany ... haha
arkady66

gosiaopti

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów
Wybacz arkady, ale nie do końca jest tak jak piszesz...
Po rozmowie telefonicznej z Tobą zadzwoniłam do Ministerstwa Sportu i tam podali mi ten wykaz. Co więcej dzwoniłam również do Pani, której numer mi podałeś i trochę inne informację dostałam niż Ty mi przekazałeś, szczególnie jeśli chodzi o prowadzących kurs i termin rozpoczęcia...

Dla mnie to jest jakaś ściema ;)

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
dla całe to ministerstwo to jedna wielka ściema ... haha
i ja rozumiem oczekiwania ale one czasami mają się nijak do rzeczywistości ...
i dla mnie wszelkiego rodzaju kursy , szkolenia , naturale , nowoczesne intergacje i warsztaty to też jedna wielka ściema ...
ja za 2 tys pln oferuję kurs , program kursu i po egzaminie ksiazeczkę czerwoną z ministerstwa sportu ...
a listy , nazwiska , protekcje niestety się nie liczą ...
mnie na żadnego protegowanego i sławnego wykładowcę niestety nie stać i nie chce brać kredytu ... haha ....
prosze zatem skorzystać z innych sławnych ośrodków gdzie są organizowane kursy pod egidą np ,, ojca rydzyka ,, ...chociaz to akurat jest największy przekręt i to zły przykład ...
a nic innego mi nie przychodzi do głowy ...
a może szanowna Pani jestem dla kogoś niewygodną konkurencją ??
skoro tak jest to ja sam siebie nie polecam ... haha
arkady66

gosiaopti

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów

arkady66 napisał:

ja za 2 tys pln oferuję kurs , program kursu i po egzaminie ksiazeczkę czerwoną z ministerstwa sportu ...

Tylko dlaczego ministerstwo o tym nic nie wie ;)

Zadałam pytanie kto formalnie organizuje ten kurs tzn. pod kogo podczepiła się stajnia w Łosiu, bo stajnia Łoś ani stajnia Impuls ani arkady66 nie figurują w wykazie.

Myślę że nikt kto skorzysta z kursu nie chciałby się dowiedzieć, że po wpłaceniu 2 tys jednak nie dostanie książeczki z ministerstwa... bo arkady nie ma prawa do organizacji takich kursów??
Chyba, że się mylę, ale w takim razie nie rozumiem dlaczego nazwa podmiotu posiadającego zgodę ministerstwa jest tajemnicą?

Aha nie jesteś arkady dla mnie konkurencją, nie wybieram się na kurs bo już nie muszę, a organizować też nie będę , bo nie mam zgody ministerstwa co możesz sprawdzić sobie w wykazie.

Zupełnie nie rozumiem Twojego tonu i tym bardziej myślę że to jest ściema...

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
rozśmieszasz mnie pytaniem dlaczego ministerstwo nie zna arkady66 ....
zapewniam również że jesli setki osób ok 150 osób zapłaciły za kurs i nie dostałyby czerwonej ksiązeczki to wtedy pewnie zawisłbym na gałęzi bez liści ... haha
a dlaczego ministerstwo , dlaczego moja przedmówczyni nic nie wie to ja też nie wiem dlaczego nikt nic nie wie ...
na brak chetnych nie narzekam*
arkady66

gosiaopti

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów
no ja właśnie słyszałam, że z powodu braku chętnych nie wiadomo kiedy i czy kurs się rozpocznie.
A niestety nikogo po kursie w Łosiu nie znam...

Jeszcze raz powtarzam, że dla mnie sprawa jest co najmniej dziwna...

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
gosiaopti ... jak masz wątpliwości to powiadom prokuraturę że nikogo nie znasz po kursie instruktorskim w łosiu ...
ja nie mogę odpowiadać na wszystkie watpliwosci zrozpaczonych kobiet ponieważ nie jestem psychoanalitykiem ...
na 40 mln polaków z czego 35 mln jest zdolnych do jazdy konnej trudno jest znależć 150 osób po kursie w łosiu ... zapewniam że ksiązeczek nie drukuję w piwnicy i nie podrabiam podpisu ministra sportu ... no chyba ze minister sportu podpisuje po godzinach na lewo ... ale to już musisz sama go o to zapytać ...
wg ustawy zasadniczej podmioty gospodarcze mogą prowadzić wszelkiego rodzaju kursy ( tak w uproszczeniu ) ... amen

jak masz 2 tys pln to wal na kurs i rozłożę ci na raty jak nie masz kasy to pozostaje ci tylko obserwacja jako kibic ... nie robię tajemnic i każdy może wejść na teren ośrodka ...
arkady66

gosiaopti

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów
dlaczego jesteś agresywny?

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
nie jestem agresywny chociaż zdarza mi się ... haha
nie będę nikomu płacił za wpisy i rekomendacje ...
ale znam piekne przysłowie ,, w życiu zawsze dostajesz to za co płacisz ,, ...
arkady66

gosiaopti

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów
no to ja już nie mam nic do powiedzenia...

Fuksiarz

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów
Wszystkich zainteresowanych szkoleniami na instruktora rekreacji ruchowej- specjalność jazda konna lub hipoterapia zapraszam do zapoznania się z ofertą kursów Fitness Profession :wink: Szkolimy pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki! Więcej informacji na info@fitprof.pl lub na naszej stronie internetowej www.fitprof.pl

Fuksiarz

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów
Ostatni kurs IRR specjalność jazda konna na uprawnieniach ministerialnych! Czerwiec 2011! W razie pytań info@fitprof.pl

ewkaaa200

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 280 postów
Miały sie zmienić prawa co do tych kursów. Jak teraz jest z tymi kursami na instruktora?

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
teraz jest tak że zrób sobie kurs jaki chesz i gdzie chcesz ...
płacisz i dostajesz kwitek że teraz już masz kurs instruktorski made in china ....
arkady66

ewkaaa200

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 280 postów
Czy nie ma żadnego zamiennika? To jaki jest teraz najbardziej podstawowy kurs?

hipocotam

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Miejsce zamieszkaniaze wsi
ewkaaa200 to zależy co masz na myśli i jakie chcesz mieć uprawnienia. W tym roku możesz zrobić jeszcze IRR w ośrodkach które współpracują z TKKF albo mają ważne pozwolenie, możesz robić kurs instruktora szkolenia podstawowego PZJ, instruktora sportu, albo jakiś kurs rekreacji nigdzie nie rejestrowany.

Na marginesie - na www.toporzysko.pl są terminy kursów na wrzesień - IRR, szkolenia podstawowego i hipoterapii.

Fuksiarz

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów
Przyjmujemy zagłoszenia na ostatni kurs IRR jazda konna na uprawnieniach Ministerialnych. Po ukończeniu kursu otrzymujecie legitymację Instruktora Rekreacji Ruchowej wydaną przez Ministra Sportu i Turystyki. Chcesz wiedzieć więcej, napisz info@fitprof.pl

Hann89

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
przejrzałam 4 strony i w sumie ... niewiele zrozumiałam. przede wszystkim dlatego, że plącze się tu wątek instruktora rr o spec. jazda konna. a jak sam tytuł wskazuje, o hipoterapię miało chodzić.

w ogóle jestem niedoinformowana, bo myślałam, żę kursy hipo może i mogło do tej pory tylko PTHip, a organizowało je w Krakowie, Bydgoszczy i bodajże w Toruniu (3 miejsca jak na całą Polskę to trochę mało, więc byłam zaskoczona).

jestem instruktorem rr o spec. jazda konna. powiedzmy, że chcialabym nabyć uprawnienia do prowadzenia hipoterapii. JAK? czy część ogólna (instr. rr.) mi zostaje i tylko specjalizację mam dorobić (np u arkadego?). poszerzenie kwalifikacji planuję na "po wakacjach" - bo kasa, no i powinnam zakończyć etap studiów licencjackich. zastanawiając się nad studiami II stopnia warto byłoby się jakoś okołokonno rozwinąć, bo wpieprza mnie, że nie mogę formalnie prowadzić hipo, a ostatnio miewam zastępstwa na hipoterapii i z lekkimi przypadkami z duszą na ramieniu takie zajęcia prowadzę. przecież moje instruktorskie ubezpieczenie nie obejmuje wypadku z dzieckiem z jakąkolwiek dysfunkcją (stwierdzoną, jawnie to dziecko biorę na zajęcia)... choćby z tego względu warto mieć ten papier...

edzia 69

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 10033 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWyspa Wolin
Hann89
zadzwoń do Pieniek, oni robili hipo uzupełniający dla instruktorów rr

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
wszystkie uprawnienia instruktorskie straciły sens bytu ....
arkady66

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych