Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Kurs na instruktora hipoterapii

42 odpowiedzi w tym temacie

hipocotam

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Miejsce zamieszkaniaze wsi
Wrzesień - październik jest sensowny?
http://toporzysko.pl...artykul,41.aspx

AsAra

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 39 postów
w miare tak, wlasnie sie nad tym konkretnym kursem zastanawiam ;)

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
  • Miejsce zamieszkaniawarszawa
myśl , płać i płacz ... hahaha
z dala od kursów a będziesz usmiechnieta , szczęsliwa i bogata ... amen
arkady66

ugier

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 508 postów
  • Miejsce zamieszkania.
Dobrzy specjaliści. Niektórych znam, poza tym patronat PTHiP. O'k.

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
zauważcie że kiedyś nie mieliśmy żadnych specjalistów pt śmieszny instruktor lub przybity hipoterapeuta i jakoś wszystko funkcjonowało bezproblemowo ...
teraz kurs kosztuje 2 tys to i jazda musi kosztować 60 pln ... a gdy nie ja nie idę na kursy to mogę jazdę prowadzić za 20 pln ...
a te wszystkie kursy nadają się do pisania blogu ... hahah
nie rozumiem jak mozecie być tacy naiwni ale to wasza kasa więc mi to wisi ...
zawsze rozwalały mnie teksty ,, szkolenie jak zostać mistrzem mistrzów ,, ,, jak zostać kowalem w jeden wekend ,, ,, lub sprzedam system wygranej w lotto ,, tylko ten od lotto od 20 lat nic nie wygrał ale ma system .... hahahahahaha ...a nad wszystkim ma ptronat minister ministrów ... hahahaha
arkady66

Gość_Kucuś_*

• Gość

Wyświetl postUżytkownik arkady66 dnia 07 czerwiec 2012 - 19:45 napisał

zauważcie że kiedyś nie mieliśmy żadnych specjalistów pt śmieszny instruktor lub przybity hipoterapeuta i jakoś wszystko funkcjonowało bezproblemowo ...
teraz kurs kosztuje 2 tys to i jazda musi kosztować 60 pln ... a gdy nie ja nie idę na kursy to mogę jazdę prowadzić za 20 pln ...
nie rozumiem jak mozecie być tacy naiwni ale to wasza kasa więc mi to wisi ...
zawsze rozwalały mnie teksty ,, szkolenie jak zostać mistrzem mistrzów ,, ,, jak zostać kowalem w jeden wekend ,, ,, lub sprzedam system wygranej w lotto ,, tylko ten od lotto od 20 lat nic nie wygrał ale ma system .... hahahahahaha ...a nad wszystkim ma ptronat minister ministrów ... hahahaha

Bo to jak w tym kawale :mrgreen:
Przychodzi gość do jasnowidza i puka , puk , puk , puk , z za drzwi słychać głos ,kto tam ; a gość , A w dupę z takim jasnowidzem ' :mrgreen:

ugier

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 508 postów
  • Miejsce zamieszkania.
Polega to na tym, ze będąc instr hipo mozesz prowadzić samodzielnie i legalnie zajęcia, zalożyć ośrodek lub w istniejącym już prowadzić takie zajęcia. Co prawda są gospodarstwa agroturystyczne, gdzie ogłaszane jest hipo i są rzeczywiście prowadzone, ale rodzice/ opiekunowie chorych (nie koniecznie przecież to dzieci) strasznie ryzykują. Miałam styczność z hipoterpeutami kończącymi inne niż pTHiP-owskie kursy- nie oddałabym dzieciaka w ich ręce. Wiem, ze muszę swojego bronić, ale dobór kadry i wysokie wymagania szkoleń są bardzo ważne.
Opowiem coś:
uległam sama wypadkowi z pewnym ogierem ( koń wraz ze mną wylądował na grzbiecie na oblodzonm betonie), byłam chwilę na wózku... Potłuczenie, ale efekt był marny. Rehabilitacja w szitalu za 3 mies... Koszmar. Byłam akurat po zajęciach z rehabilitacji i pomogłam sobie sama - warto spróbować, mam czekać 3 mies?. Gdybym nie znała mechanizmu na zasadze którego wpajamy/ wdrukowujemy ruch ciała, leżałabym jeszcze tak biernie czekając na reha. A tak nawyk ruchu odzyskałam, bo mówiłam jak ma mój mąż mną ćwiczyć. Po jakimś czasie pomgłam poruszać nogami. Potem o kuli uczyłam się chodzić. Bez wiedzy jaką miałam, mogłabym sobie zrobić krzywdę, lub raczej tylko czekałabym.

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
bo my jesteśmy najbardziej schorowanym narodem w europie ... amen
i sądzimy że jak skończymy jakieś śmieszne kursy pod auspicjami ojca rydzyka to wszystko będzie dobrze ...ale nie będzie dobrze dopóki nie wrócimy do czasów komunizmu kiedy nie bylo nadwagi , dietetyków , alergii , dysgrafii ani smiesznych szkoleń .... teraz pojawili się psychologowie , rehabilitanci , dietetycy , szkoleniowcy aby wyciagać kasę od nas idiotów ...
ja z trenerem bez papierka ( trener samozwaniec ) bez psychologa , bez specjalnych butów , bez hali , bez rehabilitantów stoczyłem ponad 800 walk z czego wygrałem ponad 600 przez 19 lat w karate kontaktowym ... skończyłem szkoły ...
zdrowa rada kto nie żre ten nie tyje i miewa się dobrze ... ruch , ruch , jedzenie tylko z własnej kuchni i może to być golonka każdego dnia aby tylko produkty były ze sprawdzonego miejsca .... alleluja
arkady66

ugier

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 508 postów
  • Miejsce zamieszkania.
Arku, mam bardzo dobrego kowala, polecem, ale nie ma papierów, ukończonego żadnego kursu. Robotę można porwównać z wcześniej nas obsługującymi mistrzami Pl w podkuwaniu. Mówi, że zdarza się, że klient żąda od niego potwierdzenia umiejetności na papierze i skoro takiego nie ma, rezygnuje na rzecz pana X, o którym nie mam najlepszego zdania, a jednak papier dla niektórych jest wżny. Większość z nas na szczęście docenia umiejetności.
A schorowani jesteśmy przy takim-żadnym systemie badań profilaktycznych.

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
no jak żyję a żyję sporo lat nie przyszło mi do głowy kowala o papier pytać no chyba że o papier toaletowy ci chodziło jak sie posrał ze strachu ... haha
dobra starczy tych opowiesci dziwnej treści ... amen
arkady66

ugier

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 508 postów
  • Miejsce zamieszkania.
W Twoim wydaniu możliwe jest wszystko...

horse&me

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 75 postów
  • Miejsce zamieszkaniaa

Wyświetl postUżytkownik arkady66 dnia 08 czerwiec 2012 - 12:32 napisał

bo my jesteśmy najbardziej schorowanym narodem w europie ... amen
i sądzimy że jak skończymy jakieś śmieszne kursy pod auspicjami ojca rydzyka to wszystko będzie dobrze ...ale nie będzie dobrze dopóki nie wrócimy do czasów komunizmu kiedy nie bylo nadwagi , dietetyków , alergii , dysgrafii ani smiesznych szkoleń .... teraz pojawili się psychologowie , rehabilitanci , dietetycy , szkoleniowcy aby wyciagać kasę od nas idiotów ...
ja z trenerem bez papierka ( trener samozwaniec ) bez psychologa , bez specjalnych butów , bez hali , bez rehabilitantów stoczyłem ponad 800 walk z czego wygrałem ponad 600 przez 19 lat w karate kontaktowym ... skończyłem szkoły ...
zdrowa rada kto nie żre ten nie tyje i miewa się dobrze ... ruch , ruch , jedzenie tylko z własnej kuchni i może to być golonka każdego dnia aby tylko produkty były ze sprawdzonego miejsca .... alleluja
Może ty lubisz pobierać nauki u kiepskich,samozwańczych trenerów,prowadzić zajęcia hipo bez uprawnień i nie korzystać z wiedzy i doświadczenia osób lepszych od ciebie i lepiej się znających,ale ja nie.I zapewniam cię,że w komunie też znalazły by się osoby otyłe,bo wystarczy nie uprawiać aktywności fizycznej.A ktoś,kto jada codziennie golonki z własnej kuchni i sprawdzonego mięsa na pewno będzie gruby,bo sama jakość składników nie odejmie kalorii.Także to nie całkiem prawda co mówisz.

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
wiesz horse nie pobieram płatnych nauk u nikogo ...
potrzebna nauka w naszym kraju jest bezpłatna a reszta to fanaberie lub nauka bezmózgowców ponieważ to dla nich zostały stworzone płatne studia , zaoczne szkoły oraz tzw licencjat ponieważ na 5 lat nauki zabrakło im mózgu , czasu i kasy ... hahaha
najbezpieczniej jest trzymac się z dala od wszelkiej maści szkoleniowców , zaklinaczy i drukarzy dyplomów ... amen
arkady66

ugier

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 508 postów
  • Miejsce zamieszkania.
Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych też była i jest płatna, a i przynajmniej na początku, gdy została założona, wychodzili z niej super informatycy i ... amenhahaha
Arkady, z Tobą rozmowa jak z ( mieszałabym z polityką, a nie chcę ) , bo zwyczajnie krytykujesz niemal wszystko co Tobie nieznane. Już wiem skąd to ...amen.

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
tak i szkoła cyrkowa ...
stamtąd wywodzili się jedyni artyści cyrkowi made in poland ... ale za mało kasy z nich było a za duzo nauka kosztowała ...
wiesz ugier znam też płatną szkołę ,, połykaczy rysich pałek ,, i tez jest płatna i są z nich super specjaliści tylko komu oni są potrzebni ?? ... hahaha
arkady66

ugier

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 508 postów
  • Miejsce zamieszkania.
A mgr filozofii? Bardzo ciekawych 5 lat studiów. I to bezpłatnie!

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
ugier oddaj aniakoniara kasę za ten kurs hipoterapii ... albo załatw to jakoś ... bo z własnie z filozowowania nic nie wynika ... amen
arkady66

Philip

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Wyświetl postUżytkownik arkady66 dnia 07 czerwiec 2012 - 19:45 napisał

Wiadomo, że kasa, którą wydaje się na kursy podbija ceny usług ale chyba lepiej, żeby osoby mające średnie pojęcie a silne parcie na wykonywanie jakiegoś zawodu dowiedziały się troszkę od specjalisty. Tylko oby specjaliści mieli jakieś pojęcie. :-)
Lubię konie
Nauka jazdy Poznań

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
za kasę to i ksiądz się modli więc o specjalistach uwolnionych zawodów nie wspomnę bo i szkoda pisania i czasu .... amen ... generalnie nie polecam żadnych kursów no chyba ze gratis ...
arkady66

arena

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3023 postów
kiedyś znalazłam w internecie ogłoszenie "kurs samouka" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: , ale nie pamiętam ile kosztował...
...kiedy Go dosiadam... Jego nogi stają się moimi i możemy być wszędzie...
"Nie ten jest wielkim trenerem, kto sprawia, że jego koń posłusznie wykonuje polecenia. Wielkim trenerem jest ten, kto sprawia, że koń chce wykonywać polecenia"

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych