Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Bijou Be

73 odpowiedzi w tym temacie

michałtrsl

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
Czy ktoś widział go na MPMK? Po Balou du rouet matka po Canabis Z. Zastanawiam się nad kryciem. Interesuje mnie jego technika i potęga skoku.
hoduje się klaczami...
http://hodowlakoni.net/

skaner-a

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • Miejsce zamieszkaniaGniezno
mnie nie zaskoczył
Rancho Palomino & Black

michałtrsl

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
może coś więcej??
hoduje się klaczami...

platynka17

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1055 postów
  • Miejsce zamieszkaniamielec
michal a kary z 4 skarpetami ?? to juz wiesz cos wiecej :x
Postępuj zawsze właściwie. Da to satysfakcję kilku ludziom, a resztę zadziwi.

Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, skorzystałby człowiek, a stracił kot.

Najszlachetniejsze dzieło Boga - człowiek. Kto to wymyślił?

michałtrsl

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
no w sumie fakt;d
hoduje się klaczami...

michałtrsl

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
ma ktoś potomstwo? u mnie w marcu spodziewane.
hoduje się klaczami...

Maria89

"Młoda szlachcianka z kasztanką"

• Moderator
  • 14904 postów
A czy ktoś potrafi o nim powiedzieć coś więcej? Chodzi mi o charakter.
Dołączona grafika

Ic maj lajf :D

michałtrsl

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
Gadałem z byłym jeźdźcem i podobno kapitalny, co w linii Baloubet nie jest zbyt częste. Czasem jeszcze trochę patrzący. Faktem jest, że to jeden z najlepszych młodych koni w PL, do tego spokojnie, bez pośpiechu wdrażany w sport.
hoduje się klaczami...

Maria89

• Moderator
  • 14904 postów

Wyświetl postUżytkownik michałtrsl dnia 11 listopad 2012 - 13:35 napisał

podobno kapitalny, co w linii Baloubet nie jest zbyt częste.

no właśnie o to mi chodziło.
Koń wygląda fajnie, do tego jak ma dobry charakter to już w ogóle super. Oby tylko sam Baloubet nie wpłyynął na charakter koni po Bijou.
Tak czy siak jak Ci się pojawi potomstwo po nim to koniecznie się pochwal :)
Dołączona grafika

Gajowa

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 2249 postów
  • Miejsce zamieszkaniaLas

Wyświetl postUżytkownik Maria89 dnia 11 listopad 2012 - 13:31 napisał

A czy ktoś potrafi o nim powiedzieć coś więcej? Chodzi mi o charakter.
widziałam jego przejazd eliminacyjny do MPMK z parkuru (miał 4 lata wtedy), jechałam przed Pauliną a ona poprosiła żebym została na parkurze, bo się będzie denerwował że zostanie sam, ale to był jeden z jego pierwszych startów. Dla mnie ten koń to pełna rewelacja, świetna technika, bardzo uważny, zgadzam się z Michałem że to jeden z najlepszych młodych w PL, ciekawe czy bedzie przekazywał cechy potomstwu... jeśli sprawdzi się w hodowli na bank pokryłabym swoją klacz (jeśli oczywiście będzie mnie stać lub jeśli ten koń nie wyemigruje z kraju)

Wyświetl postUżytkownik platynka17 dnia 05 kwiecień 2011 - 21:13 napisał

michal a kary z 4 skarpetami ?? to juz wiesz cos wiecej :)
czy myślimy o tym samym koniu, bo ja mówię o kasztanie

Wyświetl postUżytkownik Maria89 dnia 11 listopad 2012 - 13:55 napisał

no właśnie o to mi chodziło.
Oby tylko sam Baloubet nie wpłyynął na charakter koni po Bijou.
nie rozumiem, Baloubet był "niedobrym" konikiem? moja siwa jest po Bajou du Rouet, to najinetligentniejszy koń z jakim miałam do czynienia, ale fakt, że nie jest z nią łatwo, właśnie przez tą wyjątkową pojętność

Gość_ankakoniara_*

• Gość
Sam ogier z Wechty "wybitny" Bajou du Rouet jest już od dawna wałachem, przestał skakać, nawet pod jednym z najlepszych polskich zawodników...
Atakował inne konie na zawodach, był paskudny w transporcie, nawet w niemieckiej klinice poturbował weta przed kastracją...
Koń ten nadaje sie na dzień dzisiejszy... Do rekreacji....
Mimo, iż Baloubet pod Rodriegem, to jeden z najlepszych reproduktorów na świecie, nigdy nie pokryłabym swojej klaczy tym ogierem, lub jego synem właśnie z uwagi na jego trudny charakter, gdyż zbyt słabym jeźdźcem jestem, by móc sobie poradzić z dobrym, lecz trudnym potomstwem.....

Gajowa

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 2249 postów
o Bajou wechtowskim też słyszałam takie historie, nie wiedziałam, że go wykastrowali, ciągle ogłaszają jego stanówkę http://www.wechta-ko.../karta.php?id=2
paskudny w trasnporcie powiadasz...:) Pipka (siwa) jak trzeci raz jechała na zawody to wywróciła się w koniowozie na plecy rozwalając dach i swoją głowę, gdyby nie patenty mojego w tej kwestii, doświadczonego małżonka, to na kolejne zawody już by nie dojechała, po tym zdarzeniu jechała dwa razy, jedyna strata to obtarta dupa (jej oczywiście).
Jeśli chodzi o jazdę to kobyła jest bardzo, bardzo jezdna i łatwa do jazdy, jednak ja sobie tylko żużluje po polach i łąkch na poziomie klasy P w ujeżdzeniu, więc ciężko powiedzieć co by było gdybym na niej skakała lub wymagała czegoś więcej :???: w przyszłym sezonie spróbujemy N-ki pojeździć :)
a wiesz dlaczego Bajou przestał skakać?, przyznam że nie obserwowałam jego kariery po wygranych MPMK dwa razy z rzędu, może być na priv.

Maria89

• Moderator
  • 14904 postów
Zgadzam się z Anką. Również nie pokryłabym swoich kobył żadnym z Baloubetów. Nie mam ochoty bawić się w loterię czy będzie grzeczny czy wlezie komuś na głowę, a nikt nie da mi gwarancji, że kupi go ode mnie ktoś z odpowiednim doświadczeniem jeśli chodzi o pracę z trudnymi końmi. Dzisiaj jest taki wybór ogierów, że moim zdaniem lepiej postawić na coś bezpieczniejszego. Co nie zmienia faktu, że Bijou bardzo mi się podoba.
stajnia.pod.lasem, od jakiej klaczy jest Twoja kobyła?
Dołączona grafika

Gość_ankakoniara_*

• Gość
Baluś z Wechty zaciął się już dość dawno, ponoć to bardzo trudny i wrażliwy koń... Padła mu psychika, spalił się od środka, każdy koń ma swe granice, on również miał swoje...
Miał podły charakter, musiał sam jeździć w przyczepie, niebezpieczny na rozprężalni...
Był ponoć w treningu u p. SKrzyczyńskiego, ale i pod nim nie chciał już skakać...
Właściciel podjął decyzję o kastracji z nadzieją, że hormony przestaną w nim buzować, dlatego namroził nasienia...
Od dość dawna nie słychać o nim nic...
Przykro patrzeć, jak z tak utytułowanego sportowca zrobił się wrak konia...
Oczywiście nie znaczy to, że wszystkie potomstwo Baloubeta jest do bani...

Mnie również podoba się Biju Be, lecz by okazał się dobrym reproduktorem, musi upłynąć jeszcze kilka lat...

michałtrsl

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
Konie po Baloubet mają to do siebie, że są bardzo ambitne. Czasem aż za ambitne. I takim koniem jest choć w sumie był Bajou du Rouet. Ten koń miał dwa wyjścia jeśli chodzi o jego karierę sportową. Mógł być albo koniem olimpijskim albo sie spalić przez swoją ambicję i nie skoczyć już niczego. Stało się to drugie. Zrobił 3 razy z rzędu MPMK, w 7-latkach przez ambicję wyszło jak wyszło. Potomstwo synów Baloubet jest również ambitne, ale łatwiejsze, co widać po Bijou Be. Ja trzymam za niego kciuki, bo zapowiada się kapitalnie. Miejmy nadzieje, że sprawdzi się również jako reproduktor( nie tylko dlatego, że sam użyłem go w hodowli), gdyż potrzeba nowych linii w hodowli koni sportowych. Linie C1 i C2 nie mogą "robić całej roboty", a linia L zanika. Sam Baloubet za potomstwo znalazł się na 1-szym miejscu w rankingu WBFSH i mam wrażenie, że nieprędko je opuści. Ale faktem jest, że konie z tej linii nie są łatwe. Lecz to co wybitne musi być trudne.
hoduje się klaczami...

Gość_ankakoniara_*

• Gość
Również ciekawi mnie, jak linia krwi SF sprawdzi się na polskich klaczach..
Mało u nas nasienia francuzów...
Od wielu znaomych wiem, iż siwy Baju przekazał swój charakter na potomstwo, mimo iż wiele koni po nim skacze, wiele również ma nieobliczalny charakter...
Chyba raczej nie zaryzykowałabym w swojej hodowli dochowania się "ambitnego świra", ponieważ ambicja to bardzo dobra cecha u konia, atakowanie ludzi i innych koni to raczej negatywna cecha...
Syn Carlosa podobnie skończył, jest wałachem, tylko z nim była troszkę inna historia...
Przychodząc do Polski z licencją prawa pokrycia 25 klaczy, jako niespełna 2,5 latek krył naturalnie, potem wszedł w sport z miernym skutkiem...
W przypadku Baju- miał zapewne dużo lepszy start, od samego początku znajdował się w bardzo profesjonalnych rękach, wdrożył go w trening jeden z najlepszych polskich jeźdźców- Krzysztof Ludwiczak, więc nie może być mowy o pomyłce...

Sam Balubet dostawał pod siebie wyselekcjonowane, najlepsze klacze, więc miał dużą szansę odbić swe ogromne sportowe sukcesy...
Sama cena jego nasienia selekcjonuje, a to już duży krok w stronę sukcesu hodowlanego.
Większość koni po Baloubet startuje pod profesjonalistami, gdyż większość koni może być jeżdżona przez profesjonalistów...
Żeby ocenic potomstwo Biju Be, musimy poczekać kilka lat... Aczkowliwk zapowiada się ciekawie...

Maria89

• Moderator
  • 14904 postów
Ja równiez życzę Bijou Be wielu sukcesów.
I też zastanawiam się jak sprawdzsi się na naszych klaczach, choc przyznam, że trochę się tego obawiam. Nie wiem czy znajdzie się u nas ktoś kto z głową będzie je selekcjonował i w efekcie może się okazać, że kryje on wszystko co mu pod nos podstawią a to niestety może przynieść nieporzadane skutki
Dołączona grafika

Gajowa

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 2249 postów

Wyświetl postUżytkownik Maria89 dnia 12 listopad 2012 - 16:21 napisał

stajnia.pod.lasem, od jakiej klaczy jest Twoja kobyła?
Polinegri/Popcorn/Pilot, jej matka to była kaszana mimo rodowodu, kłus do bani (niestety Pipa to odziedziczyła), wielki klamot z nisko osadzoną szyją, autyzm do kwadratu, jedynie fajnie się na niej skakalo (jechałam na niej jej pierwszy parkur), potem moja trenerka jeździła ją przez rok i posypała się na nogach), kobyła totalnie niejezdna, pod moją trenerką porwała dwie czarne wodze (skórzane)- na lonży, teraz robi za konia rodzinnego w jednym z bardziej znanych sportowych klubów w PL, ale nie zdradze w którym :) hodowczynią Pirelli jest moja koleżanka.

Wyświetl postUżytkownik ankakoniara dnia 12 listopad 2012 - 20:07 napisał

Od wielu znaomych wiem, iż siwy Baju przekazał swój charakter na potomstwo, mimo iż wiele koni po nim skacze, wiele również ma nieobliczalny charakter...
Chyba raczej nie zaryzykowałabym w swojej hodowli dochowania się "ambitnego świra", ponieważ ambicja to bardzo dobra cecha u konia, atakowanie ludzi i innych koni to raczej negatywna cecha...
tak, takie opinie o nim chodzą, jednak ja Pirelli absolutnie nie nazwałabym nieobliczalnym świrem, wręcz przeciwnie, bardzo inteligentym, ale żywiołowym koniem, któremu jak mu coś nie pasuje bardzo mocno to manifestuje (zawsze taka sama reakcja więc jest przewidywalna), aczkolwiek pod siodłem jest bezpieczna, tylko raz z niej spadłam z własnej głupoty :( stanowczo nie jest to koń dla amatora, bo jest poprostu bardzo szybka w rekacjach), niestety przy pojętnych koniach jest ten problem, że przypadkowo można je szybko nauczyć tych "złych" rzeczy, wystarczy maly błąd, ale to jest też kwestia wrażliwości właśnie,
Pira też nie jest agresywna wogole w stosunku do koni, ale chyba to sprawa płci, w stadzie jest na ostatnim miejscu i wszyscy ją ustawiają.
Tak jak piszesz Aniu, zobaczymy co Biju Be pokaże w hodowli, Michał jak się uodzi, czekamy na zdjęcia :)

michałtrsl

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
Na pewno Bijou Be jest ogierem, który może się podobać. Oby przekazywał swoją technikę i dzielność potomstwu. Znajduje się w bardzo dobrych rękach, więc będzie bardzo dobrze wprowadzany w sport, a PL nieprędko opuści:)
hoduje się klaczami...

Maria89

• Moderator
  • 14904 postów
Do tej techniki i dzielnosci należałoby jednak dodać jeszcze charakter, bo to ważna cecha.
Dołączona grafika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych