Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Shogun szuka nowego domu

311 odpowiedzi w tym temacie

ElaPe

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Miejsce zamieszkaniastolnica

Cytat

pneumatyczny pistolet z iglica 15 cm i trwa to ułamek sekundy ...

to fakt, takie uśmiercenie jest najbardziej humanitarne jeśli można to tak nazwać.

Cytat

uśpienie i patrzenie jak koń schodzi ponad godzinę

nie nie trzeba patrzeć. Jak się odwiezie np. do kliniki gdzie się wszystkim od a do z zajmą.

Cytat

temat tabu i problemy odwieczne ...

nie wiedzieć czemu to tabu się na zwierzęta przenosi - w Polsce przynajmniej.

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
  • Miejsce zamieszkaniawarszawa
no to uwaga uwaga uwaga ....
załatwiłem domek dla szoguna ... układ prosty konika odbieram i zawożę do fundacji ( można potwierdzić osobiscie lub telefonicznie ) tylko jest mały problem pt ,, kto zapłaci za transport ,, ??? ok 900 pln ... po 1,2 pln za km
poproszę właścicielkę i założycielkę o kontakt ... już piszę na pw

smutne jest to że każdy kto szuka na forum pomocy i znajduje się ktoś kto ją ofiaruje to następuje taka długa niezręczna cisza ...
kilka dni temu ktoś szukał konia za niewielkie pieniadze , ktoś szukał xx klaczy tanio , ktoś chciał wykupić konia , inny ktoś chciał wziać bezdomnego ale zdrowego do sportu .... hahahaha .... i tak mija nam czas na necie ... haha ... a koniki a tle ....
arkady66

jkobus

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 83 postów
  • Miejsce zamieszkaniaBoska Wola
Mam o wiele za dużo pastwisk w stosunku do liczebności stada, koński nawóz przyda mi się w każdej ilości, jestem zlokalizowany kilka km na południe od Pilicy, więc w historycznej Małopolsce, mogę takiego konika (to wałach jest, tak..?) na dożywocie przyjąć. Tyle, że po niego sam nie pojadę - nie mam czasu...
http://boskawola.blogspot.com - codzienne (prawie..) wieści z pola walki...

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
dlatego napisałem że musi się znależć kasa na transport ...
i jak widać i słychać to chyba też za dużo ...
dajemy domek , dajemy transport , i jeszcze dorzucam miód do smarowania dupy ... haha
ale okolice Pilicy to nie jest małopolaska ... nie wiedziałem że mińsk mazowiecki to małopolska , czy też miasto nad pilicą ... haha
arkady66

skaner-a

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • Miejsce zamieszkaniaGniezno

arkady66 napisał:

napisałem że musi się znależć kasa na transport ...
ja po niego pojade za free, coś tam zapłace wkońcu święta wkrótce
Rancho Palomino & Black

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
no i po sprawie ... tylko tego co pomocy potrzebował jakoś nie ma .... hahaha
nie ma też kontaktu telefonicznego ani nie odpisuje na pw ... hahaha
arkady66

skaner-a

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • Miejsce zamieszkaniaGniezno
arkady a tak szczerze udało ci się wyrwać jakiegoś konia z tego forum
Rancho Palomino & Black

Kitana

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 318 postów
  • Miejsce zamieszkaniaKrzynia
Arek, no wiesz co, mnie byłoby smutno to czytać, zrobiliście z konia kotlety publicznie :x
.....................

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
tak szczerze ok 50 sztuk ... zdecydowana większość żyje ...
sporo też sprzedałem osobom z forum i nie miałem nigdy żadnej reklamacji tylko czasami drobne uwagi ... haha

kotlet nie kotlet ale ważny happy end .... hahaha
arkady66

Kitana

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 318 postów
  • Miejsce zamieszkaniaKrzynia

arkady66 napisał:

nie miałem nigdy żadnej reklamacji tylko czasami drobne uwagi ... haha
mam nadzieję że nie chodzi o krzywy zgryz i korekty zmarszczek? :x

mnie z tymi kotletami przerażasz. a potem dziwisz się że cisza :D
dziewczyna wrażliwa, tyle lat koń jej służył ...
.....................

jkobus

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 83 postów
  • Miejsce zamieszkaniaBoska Wola
1. Pilica była granicą między Mazowszem a Małopolską przez 800 lat. I żaden tępy prymityw zajeżdżający na śmierć ostatniego w Polsce kopczyka podlaskiego w kowbojskim kapeluszu nie będzie mnie poprawiał jak chodzi o historię!!!!

2. Co ma do rzeczy Mińsk Mazowiecki, skoro ja bazuję pod Warką..?

3. Propozycja jest otwarta. Mam dużo trawy, dużo miejsca - a mało koni.
http://boskawola.blogspot.com - codzienne (prawie..) wieści z pola walki...

Totutotam

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów
Arkady nikt nie siedzi 24 h/dobę na forum.... myślę że jak tylko Cobrinha będzie miała możliwość odpisania to to zrobi....

Obiś

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5426 postów
Aj tam, co jest złego w kotletach :D Ja tam mam i kotleta i kabanosika :)

Kitana napisał:

arkady66 napisał:

nie miałem nigdy żadnej reklamacji tylko czasami drobne uwagi ... haha
mam nadzieję że nie chodzi o krzywy zgryz i korekty zmarszczek? :D

No wiesz co, ja jakbym dostała konia ze zmarszczkami to bym na bank reklamowała! Zresztą chyba swojego tez zareklamuje,bo wszyscy mi mówią jaka to Młoda grzeczna, miła i spokojna i Oberek domaga się rekompensaty w marchewkach, że wydało się jaki paskud (dla mnie i tak kochany) z niego jest, toż to ja niedługo na marchewkę dla niego nie zarobię :? :D :D :x

I jak decyzje odnośnie Szoguna? Kilka sensownych propozycji padło.
Żyj tak, aby nie żałować żadnego dnia,żadnej godziny,minuty,sekundy...
Podejmuj decyzje dobre dla siebie i nie przejmuj się, gdy nazwą Cię egoistą...

I pamiętaj, tylko wariaci są coś warci...

rzepka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • Miejsce zamieszkaniaPodhale
To co z tym kotletem...przepraszam, Shogunem? Ma już zaklepany domek, ma transport...to gdzie on sie podziewa??

Pumcia

Maniusia

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5772 postów
  • Miejsce zamieszkaniaZz Zz Zz ...

Kitana napisał:

Ale jest już zbędny, bo choroba bo inne sprawy...
Z resztą ta ta sama co ratował kotka :x
M.

Artanis

Kulawy jeździec na kulawym koniu ;)

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7320 postów

Pumcia napisał:

Kitana napisał:

Ale jest już zbędny, bo choroba bo inne sprawy...
Z resztą ta ta sama co ratował kotka :x
dokładnie, nie można na nim jeździć to po co go utrzymywać? Kocham takie podejście..
Nic się nie dzieje na forum? To dlatego, że wszyscy są tutaj ---> http://koniomaniak.kiv.pl/index.php

Mieliśmy dość ciągłego zawieszania w działaniu tego forum.

Cobrinha

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 304 postów
Arkady, wybacz, ale mam swoje życie i nie siedzę na forum 24/h.
Dziękuję za maila, ale szczerze mówiąc po Twoich wypowiedziach w każdym, ale to każdym temacie - i potwierdzasz to każdorazowo - jesteś ostatnią osobą, której bym powierzyła opiekę nawet nad chomikiem hehe nie dziw się więc, że nie skorzystam.
Co do tego "humaniternego" odejścia... wiesz co, może niektórych też trzeba by tak się pozbyć, ale zawczasu... sorki, ale bardzo irytują mnie takie "rozwiązania" problemu - tak, zużył się to zmieńmy na nowszy model i zrezygnujmy z niewygodnej już dla nas bo bez profitów odpowiedzialności!
Litości! starszych i niedołężnych też uśpijmy bo i tak nie wiele im czasu zostało :x
A koń jest zdrowy więc czemu ma sobie nie tuptać i nie zasłużyć na spokojną starość...
Artanis, jak nie kochasz to sie nie wcinaj bo nic nie wnosisz do rozmowy takim stwierdzeniem...
jkobus, dziękuję za propozycję - porozmawiam z właścicielem. Jak możesz to wrzuć troszkę więcej info na PW do mnie - z góry dziękuję.
skaner-a, dziękuję za propozycję. Będę pamięać :D

Obiś

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5426 postów
A ja najbardziej wciąz nie rozumiem, dlaczego nie można na nim jezdzić skoro jest zupełnie zdrowy. Nie mówię o jakiejś forsującej jezdzie, ale mi osobiście np. sprawia frajdę nawet jak wsiadam na moje konie na kantarku na oklep od tak, sobie chwilkę poczłapać, bo właśnie mam na coś takiego ochotę. Przecież to nie jest forsujące i starszy koń spokojnie da rade z takim spacerkiem. Więc nie widzę przeciw wskazań skoro jest zdrowy,chyba, że naprawdę ma zdrowo nierówno pod sufitem, gdzie tym bardziej nie rozumiem po co komuś nieużytkowy, nieobliczalny koń.
A co do Arkadego, to nie oceniasz zbyt pochopnie? Nie każdy koń którego Arkady kupuje trafia na mięso, a gdyby część z tych koni nie trafiła do niego,to pewnie wylądowałaby właśnie w ubojni, nigdzie indziej,a tak idą te futra chociaż częściowo w te niby przysłowiowe "dobre ręce"...
Żyj tak, aby nie żałować żadnego dnia,żadnej godziny,minuty,sekundy...
Podejmuj decyzje dobre dla siebie i nie przejmuj się, gdy nazwą Cię egoistą...

I pamiętaj, tylko wariaci są coś warci...

Cobrinha

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 304 postów
Nie nie oceniam zbyt pochopnie... nie raz nie dwa razy arkady głupoty wypisywał, uszczypliwe nic nie wnoszące uwagi, ironicznie traktując każdy temat związany z ratowaniem jakiegokolwiek zwierzęcia, więc przepraszam Cię bardzo, zdanie mam już dawno wyrobione, i za każdym razem się ono potwierdza... :x
Człapać to może ale tylko na ujeżdżalni jak już pisałam - tam koń jest zupełnie bezproblemowy... w tereny odpada, chyba, że ktoś życia sobie nie ceni... :D
Piszę otwarcie żeby potem nie było problemu, że koń morderca w terenie hehe

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
jkobus chyba poniosła cię forma wypowiedzi w stosunku do mojej osoby ....
sam jesteś grubym pajacem któremu się tylko wydaje że jest świetnym jeżdzcem na padoku 2 na 2 .... hahaha
dla takich jak ty powinny być rogatki na skraju warki i pobierać powinni od ciebie myto za twarzowe .... hahah ... żegnam cię ozięble ...amen

a ostatni zajechany na śmierć kopczyk stoi w gajkach nad morzem i był z nim w 2009 roku kalendarz wydany ze środków UE ....
żyje mimo że został zajechany na śmierć i skończył 23 lata i wysyłam mu gratis dwa razy w roku sterdy na copd .... buraczany prymitywie jkobus
arkady66

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych