Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Poczta węgierska

10 odpowiedzi w tym temacie

Ratti

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 31 postów
Możecie podać namiary na kogoś, kto jeździ pocztę węgierską (jeśli tak można napisać) na Śląsku? Mam pewne "typy", ale chętnie zdobędę nowe kontakty.

konikmorski

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Miejsce zamieszkaniaszczecin
Jak to wygląda, bo rozumiem że chodzi o zaprzęg? U nas w Szczecinie są dwie stajnie gdzie konie chodzą w bryczce i zaprzęgu.
www.video-konie.pl - Zapraszam

Ratti

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 31 postów
Nie do końca... Chodzi o tradycję, która w innych krajach (m.in. w Polsce) jest pokazywana jako trik kaskaderski. Chodzi o powodowanie końmi stojąc na ich grzbietach/zadach. Jedna noga na jednym koniu, druga na drugim. W uproszczonej wersji wystarczą dwa konie. W prawdziwym węgierskim zaprzęgu przed nimi są jeszcze trzy inne... Hm... Zapytaj wujka Google o zdjęcia.

P.S.
Z Twojego posta wynika, że konie+bryczka to nie zaprzęg...

fuzja1

fruzja1 ,,leśny driverek"

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3297 postów

konikmorski napisał:

Jak to wygląda, bo rozumiem że chodzi o zaprzęg? U nas w Szczecinie są dwie stajnie gdzie konie chodzą w bryczce i zaprzęgu.
To jest to właśnie..kłaniaja się podstawowe pojęcia. Zaprzęg to : bryczka, kareta, karawan, sanie i inne sprzęty ,które ciągną konie bo to one stanowią owy zaprzęg, może to być para koni lub więcej, zaprzęg to zaprzęg. Proponuję poznać trochę zagadnień z dziedziny hipologii, nazewnictwa itp zanim się coś napisze.
Konie są szczere. Zawsze powiedzą Ci jak jest naprawdę. Drugi człowiek powie Ci swoją opinię, ale koń powie Ci fakt. Niektórym ciężko jest to udźwignąć.
Ray Hunt

konikmorski

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 695 postów
Fakt. Nie jest to typowy zaprzęg. ;) jednak jeśli coś to widzę że tylko na You tuba pokazują czym są te pokazy. Masz już konie które będziesz chciał wykorzystać do treningów?

nELA

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Miejsce zamieszkanianiedaleko od Warszawy
Nie tylko na youtube, w galerii stajni p.Kadłubowskiego są fotki z pokazu poczty węgierskiej na 5 koniach
http://jacekkadlubow...ria-2.html#nogo

fuzja1

fruzja1 ,,leśny driverek"

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3297 postów

konikmorski napisał:

Fakt. Nie jest to typowy zaprzęg. :(
Umówmy się szczerze- słowo : nie typowy, też jest pomyłką. To absolutnie żaden zaprzęg. Kaine.
Konie są szczere. Zawsze powiedzą Ci jak jest naprawdę. Drugi człowiek powie Ci swoją opinię, ale koń powie Ci fakt. Niektórym ciężko jest to udźwignąć.
Ray Hunt

Niciarka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWarszawa
O co dokładniej chodzi ? chcesz zamówić pokaz ? jak tak to ja mam namiary.

Anna Jaroszewska

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów
Witam Was serdecznie. Mój 15 letni syn od kilku lat należy do historycznej grupy rekonstrukcyjnej 3 Pułku Kawalerii Konnej.Grupa ta organizuje w ramach swojej działalności m.in. pokazy musztry na koniach, a także poczty węgierskiej, robi to naprawdę ogromne wrażenie. Grupa ta działa przy Klubie Jeżdzieckim BÓR w Toporzysku w Małopolsce. Chłopaki w mundurach na koniach w poczcie węgierskiej wyglądają super.

konikmorski

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 695 postów
Ma Pani prezentacje chłopaków nagrane na filmach, albo nawet na Youtube?

Fuzja - ja przynajmniej do ciebie umiem się przyznać do błędu :roll: Amen!

Ratti

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 31 postów

Niciarka napisał:

(...) chcesz zamówić pokaz ? jak tak to ja mam namiary.
Ale są to namiary na grupy ze Śląska? Zresztą, możesz dać, jakie masz. Nawet, jeśli nie skorzystam to może przy innej okazji się przydadzą.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych