Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Oddam konika W DOBRE RECE

13 odpowiedzi w tym temacie

colma

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów
Oddam WYŁĄCZNIE W DOBRE I ODPOWIEDZIALNE RĘCE konia rasy Hucuł, wałach, 138 cm, 14 lat.
Jest po ochwacie wiec nie nadaje się do intensywnych treningów,ale jest idealny do towarzystwa i do lekkiej,spokojnej jazdy. Jest bardzo towarzyski (musi być zawsze z drugim koniem), nie kopie, nie gryzie.

Poszukuje dla niego dobrego domu, wśród innych koni i z dostępem pastwisk.
Oddam go za darmo, będę jednak wymagała umowy zobowiązującej do dobrego traktowania, pozwalającej mi odwiedzać go od czasu do czasu oraz gwarantującej że konik nigdy nie trafi na rzeź.
Aktualnie konik jest w stajni w okolicach Żywca.

Proszę o kontakt tylko osoby pełnoletnie, odpowiedzialne i z doświadczeniem.
Najlepiej z woj. Sląskiego.

Kontakt: magdalenacollet@hotmail.com

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 6905 postów
  • Miejsce zamieszkaniawarszawa
ja jestem powazny , pełnoletni i z doświadczeniem ale uważam to ogłoszenie za z lekka mówiąc naduzycie ...
dajesz konia za darmo wartego z wagi jakieś 1000 pln a wymagania masz za kilka tysiecy rocznie ...
na takich warunkach mogę ci oddać swoich kilkanaście koni ...
oddaj fundacji .... tylko fundacja też na głowę nie weżmie sobie takiej wymagajacej osoby i fundacja przy odbiorze konia zażyczy sobie dowóz konia na miejsce oraz zrzeczenia się praw do konia a zatem nie bedziesz miała żadnego wpływu na to co stanie się z koniem za tydzień , za miesiąc za rok ...
dodam ze transport obecnie kształtuje się 1,5 -1,8 pln za każdy przejechany kilometr ...

zatem dziękuje za taką szczodrość w postaci darowizny ...
mogę go kupić na umowę kupna sprzedaży z zaznaczeniem że koń nie trafi do ubojni za 500 pln i podjechać swoim transportem ...
to wszystko co mam do powiedzenia i zaproponowania w tej kwestii ... amen
arkady66

matrosowa

Mana mana

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3592 postów
  • Miejsce zamieszkaniaLeszno
zgadzam się z arkadym
Dołączona grafika

rzepka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • Miejsce zamieszkaniaPodhale
Colma - a czy to był Twój kon? jeżeli tak -to dlaczego nie zapewnisz mu spokojnej starości u siebie? Chyba dość w życiu nawoził cudzych tyłków na swoim grzbiecie -i teraz czas na rewanż. Kto mu zafundował ochwat -to teraz niech się opiekuje. Tak najłatwiej: nie nadaje się do jazdy -to opchnąć dalej i kupić nowego, zdrowego...

matrosowa

Mana mana

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3592 postów
  • Miejsce zamieszkaniaLeszno

rzepka napisał:

dlaczego nie zapewnisz mu spokojnej starości u siebie?

rzepka napisał:

nie nadaje się do jazdy -to opchnąć dalej i kupić nowego, zdrowego...

rzepka chyba sama sobie odpowiedziałaś na to pytanie,
mi bynajmniej wydaje się, że tak właśnie jest
Dołączona grafika

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 6905 postów
a skoro są chetni do upychania swoich koni to są chętni aby je kupić ...
bo darmo umarło a darowizna to taka metoda na naiwnego ... haha
daję bezużytecznego konia i mam wymagania ...
to nie oddawaj konia i nie rób drugiemu co tobie nie miłe ...
czyli oddaje swoje swój problem drugiemu i uważam że super zrobiłem bo tak de facto problem pozostał tylko zmienił właściciela ... hahaha
na mięso z nim i przynajmniej wyjdzie uczciwie i bez zciemniania ...
arkady66

Gold Palomino

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 986 postów
  • Miejsce zamieszkaniaGniezno Cremellowo

arkady66 napisał:

na mięso z nim i przynajmniej wyjdzie uczciwie i bez zciemniania ...
z hucuła to tylko karma dla norek pozostaje

Artanis

Kulawy jeździec na kulawym koniu ;)

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7104 postów
  • Miejsce zamieszkaniaBielsko Biała
a w której stajni obok żywca stoi? :?
"Konie powinny być szanowane do końca swych dni, a nie tylko wtedy, kiedy przynoszą jakieś korzyści swoim właścicielom."

ekuss

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Miejsce zamieszkaniaIslandia
Może nie ma pieniędzy albo czasu ?

kermit

Advanced Member

• Moderator
  • 10066 postów
  • Miejsce zamieszkaniaŁódź

Cytat

Oddam WYŁĄCZNIE W DOBRE I ODPOWIEDZIALNE RĘCE
Cóż próbowac można ale na forum ciężko o naiwnych, takie czasy. Taki koń to tylko koszty,a nie wielu jest takich co ich interesują tylko koszty. Ludzie chcą zarabiac chcą życ :?
A jak tu życ Panie Premierze jak rozdają tylko konie co kosztują i nie zarabiają ??
Moderator nie odpowiada na zażalenia w związku z otrzymanymi karami. Bierz odpowiedzialność za swoje wpisy.

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 6905 postów
hahaha ... mądre kermitku ... jak tu żyć z takimi kosztownymi konikami ?? ... haha
arkady66

Carbonia

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Miejsce zamieszkaniaPolska
raz ubrałam się w podobny układ i nigdy więcej!!!!!!!!.
Koń zaczął chorować (był nie do uratowania),poprzednia właścicielka chciała, żebym go leczyła i leczyła oczywiście za moje pieniądze.Oj miała pomysły i wynajdywała specjalistów. Na szczęście wet. ją przekonał, że musimy jednak go uśpić. Dodam, że widziałam cierpienie w jego oczach.
Swojego pierwszego konia oddałam w tzw. dobre ręce i zrobiłam źle. Teraz wszystkie moje konie mają u mnie dożywocie.
Reasumując
Chcesz się pozbyć schorowanego konia to go oddaj lub sprzedaj a nie szukaj frajera co Ci da pensjonat gratis i tyle.

edzia 69

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 9760 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWyspa Wolin

Carbonia napisał:

Chcesz się pozbyć schorowanego konia to go oddaj lub sprzedaj a nie szukaj frajera co Ci da pensjonat gratis i tyle.
podpisuję się 4 kończynami!

Maria89

"Młoda szlachcianka z kasztanką"

• Moderator
  • 14612 postów
  • Miejsce zamieszkaniaOstrów Wlkp

Carbonia napisał:

i jak ładnie napisane
Dołączona grafika

Ic maj lajf :D

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych